خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/05/01 08:45:02
سرویس صحن
قاضی زاده هاشمی در نطق پیش از دستور:

مجلس یازدهم عزم جدی جهت رفع موانع ازدواج و فرزندآوری دارد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تمایل جوانان به ازدواج و فرزندآوری گفت: وظیفه دولت و مجلس است تا این مسیر را برای جوانان آسان و آزاد کند تا به تشکیل خانواده متعهد و متدین بیانجامد.
مجلس یازدهم عزم جدی جهت رفع موانع ازدواج و فرزندآوری دارد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تمایل جوانان به ازدواج و فرزندآوری گفت: وظیفه دولت و مجلس است تا این مسیر را برای جوانان آسان و آزاد کند تا به تشکیل خانواده متعهد و متدین بیانجامد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006108729478274.jpg مجلس,یازدهم,عزم,جدی,جهت,رفع,موانع,ازدواج,و,فرزندآوری,دارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز(چهارشنبه، اول مردادماه) در نطق پیش از دستور خود ضمن تبریک مناسبت اول ذی‌الحجه، سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی(علیه‌السلام) و بانوی عالمین حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها)، گفت: این ازدواج، ازدواجی آسمانی و ماندگار بود که جریان هدایت بشری را به دنبال داشته و نشان می دهد وصلت های مقدس و طیب باعث سعادت و کمال و رشد عالم می شود و اثر آن صرفا برای آن خانواده نیست و در تلاقی دو بحر عظیم، تولید لؤلؤ و مرجان اتفاق می افتد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در ادامه با ابراز تأسف از اینکه سال ها است در حوزه ازدواج دچار مشکلات عدیده هستیم، عنوان کرد: در دو دهه قبل در مجلس شورای اسلامی قانون تسهیل ازدواج جوانان با رویکرد تسهیل وصلت مقدس جوانان به تصویب رسید اما در پستوی سازمان های مختلف خاک می خورد و علیرغم پیگیری مجالس گذشته، تهیه گزارش ها و ارائه تذکرات متأسفانه هنوز آثار عملی نداشته است.

وی در ادامه با اشاره به تذکرات مکرر و مطالبات جدی حضرت آقا در حوزه برطرف کردن موانع فرزندآوری، بیان داشت: نزدیک به یک دهه است که مجلس تلاش کرده در حوزه آسان کردن فرزندآوری و فرزندپروری سالم، قانونی را بگذارند که متأسفانه مجالس هشتم، نهم و دهم به علت جدی نبودن عزم مجلس و به خصوص اینکه دولت ها در تأمین بار مالی آن همکاری نداشتند به جایی نرسیده است.

یک و نیم میلیون نفر در آستانه تجرد قطعی 

قاضی زاده هاشمی اضافه کرد: امروز 12 میلیون جوان در سن ازدواج داریم که متأسافنه نزدیک یک و نیم میلیون نفر آنها در آستانه تجرد قطعی و یأس ازدواج هستند.

وی ادامه داد: به نوبه خود تلاش می کنم که با همکارانمان در مجلس یازدهم به خصوص با توجه به سخنرانی ویدئو کنفرانسی حضرت آقا که روی این موضوع تأکید داشت، برای این مسأله جدی ملی فکری کند و در قالب های مختلف اقداماتی انجام دهد که امیدوارم با همکاری و همگامی همکاران بتوانیم کاری موثر در جهت برطرف کردن موانع ازدواج، آسان سازی ازدواج و تشکیل خانواده، پایدارسازی خانواده و کاهش طلاق و کمک به فرزندآوری برداریم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم ایجاد بستر مناسبی برای تشکیل خانواده متعهد و متدین ایرانی فراهم کنیم چرا که جوانان ما نیز علاقمند به تشکیل خانواده و فرزندآوری هستند و طبق بررسی ها تمایل داشتند به فرزند در خانواده های ایرانی نزدیک سه فرزند است، لذا وظیفه دولت و مجلس است که بتوانند این مسیر را باز و آزاد کنند تا جامعه ما به خواست قلبی خود برسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet