هدر موبایل
1399/05/01 08:56:19
سرویس صحن
طی تذکری در صحن علنی مطرح شد:

جمیری: فرصتی برای شناخت کاندیداهای ناظر در شوراها تعیین کنید/ قاضی زاده هاشمی: کمیسیون آیین نامه داخلی باید اصلاحات لازم را انجام دهد

نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان درخصوص لزوم شناخت بیشتر کاندیداهای ناظر در شوراها از سوی نمایندگان گفت: این مسئله را با کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی درمیان بگذارید تا بعد از اصلاح آیین نامه ما بتوانیم آن را اجرا کنیم.
جمیری: فرصتی برای شناخت کاندیداهای ناظر در شوراها تعیین کنید/ قاضی زاده هاشمی: کمیسیون آیین نامه داخلی باید اصلاحات لازم را انجام دهد نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان درخصوص لزوم شناخت بیشتر کاندیداهای ناظر در شوراها از سوی نمایندگان گفت: این مسئله را با کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی درمیان بگذارید تا بعد از اصلاح آیین نامه ما بتوانیم آن را اجرا کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/202006108729478274.jpg جمیری:,فرصتی,برای,شناخت,کاندیداهای,ناظر,در,شوراها,تعیین,کنید/,قاضی,زاده,هاشمی:,کمیسیون,آیین,نامه,داخلی,باید,اصلاحات,لازم,را,انجام,دهد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عبدالکریم جمیری در نشست علنی امروز (یکشنبه 31 تیرماه) مجلس شورای اسلامی طی تذکری با استناد به ماده 22 آیین نامه داخلی مجلس مبنی بر حفظ شأن و جایگاه نمایندگان و مجلس خطاب به رئیس جلسه گفت: روز یکشنبه چندین بار برای ارائه تذکر ثبت نام کردم، اما اجازه بیان داده نشد، بنابراین عنایت فرمایید تا تذکرات در دستور، در همان زمان ارائه شود، زیرا خاصیت خود را بعد از آن از دست می دهد.  

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به دلیل اینکه امروز هم دستور کار جلسه علنی مشابه دستور کار روز یکشنبه است، جا دارد تا این تذکر گفته شود.

وی تاکید کرد: انتخاب ناظران در شوراها و مجامع دستور کار امروز و روز یکشنبه بود و در این موضوع مجلس نماینده خود را برای حضور در یک شورا به عنوان ناظر انتخاب می کند، اما باید کاندیداهای معرفی شده مورد شناخت کامل مجلس و نمایندگان باشند.

جمیری تصریح کرد: براساس آیین نامه داخلی مجلس اعلام شده که این افراد باید از سوی کمیسیون به مجلس معرفی شوند و بعد نمایندگان در صحن به آنها رأی دهند، اما اگر نمایندگان در صحن آنها را نشناسند، چگونه باید آنها را انتخاب کنند، بنابراین هیچ استنادی در آیین نامه وجود ندارد که حداقل یک هفته قبل این کاندیداها از سوی کمیسیون ها معرفی شوند تا ما بتوانیم آنها را شناخته و اینگونه جایگاه آنها به عنوان ناظر در شوراها حفظ و شأن مجلس نیز حفظ شود.

نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی خطاب به قاضی زاده هاشمی رئیس جلسه گفت: هیات رئیسه باید سازوکاری بیاندیشد تا این کار به درستی انجام شود.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی رئیس جلسه در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: براساس ماده 216 آیین نامه داخلی، سیر رسیدگی به انتخاب اعضا در شوراها در صحن علنی از کمیسیون ها آغاز می شود. تذکر شما درست است اما باید زمینه آن در کمیسیون ها تعریف شود.

وی ادامه داد: برخی قوانین ناظر به انتخاب افراد از سوی کمیسیون و برخی دیگر از میان نمایندگان در صحن علنی است، اما هیات رئیسه موظف به اجرای آیین نامه داخلی مجلس است، بنابراین شما می توانید این مسئله را با کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی درمیان بگذارید تا بعد از اصلاح آیین نامه ما بتوانیم آن را اجرا کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet