هدر موبایل
1399/05/01 09:02:11
سرویس صحن
نایب رئیس مجلس در پاسخ به نماینده بندرعباس توضیح داد

علت انتخاب سریع نمایندگان ناظر در شوراها چیست؟

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی علت انتخاب سریع نمایندگان ناظر در شوراها را توضیح داد.
علت انتخاب سریع نمایندگان ناظر در شوراها چیست؟ نایب رئیس مجلس شورای اسلامی علت انتخاب سریع نمایندگان ناظر در شوراها را توضیح داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202007103679112612.jpg علت,انتخاب,سریع,نمایندگان,ناظر,در,شوراها,چیست؟ Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، احمد مرادی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، یکم مردادماه) مجلس شورای اسلامی، با استناد به مواد 20، 21 و 22 آئین نامه داخلی مجلس، گفت: این مواد ناظر بر وظیفه اعضای هیات رئیسه و دبیران در خصوص اداره جلسات علنی است.

نماینده مردم بندرعباس، قشم و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: 2 ماه از وقت مجلس سپری شده است و مردم بعد از افتتاح رسمی، انتظار و امید را از مجلس یازدهم توقع دارند اما مباحث دیگری در دستورکار قرار می گیرد و اگر روال به همین منوال باشد شاید راه به جایی نبریم، تاکید می کنم باید از هرلحظه وقت مجلس استفاده کنیم.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخاب نمایندگان ناظر در شوراها، گفت: با توجه به اینکه مجلس به تازگی شکل گرفته است بسیاری از نمایندگان یکدیگر را نمی شناسند و انتخاب افراد برای حضور در شوراها ممکن نیست، انتظار می رفت لیست کاندیداهای ناظر در شورا زودتر اعلام می شد تا با شناخت بهتر دست به انتخاب می زدیم.

وی ادامه داد: مسئله مردم معیشت و مشکلات اقتصادی است و با وجود تذکر نمایندگان شاهد تغییری در عملکرد هیات رئیسه نیستیم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه را برعهده داشت، گفت: رویکرد مجلس یازدهم براساس مطالبه ای که نمایندگان دارند، نظارت است و حضور نمایندگان به عنوان ناظر در شوراها یکی از همین موارد نظارتی است از آنجایی که وقفه ای افتاده است شاهد هستیم برخی شوراها تصمیم گیری می کنند اما نماینده ناظر حضور ندارد از این رو به سرعت می خواهیم نمایندگان ناظر انتخاب شوند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ادامه کار مجلس، به مرور مصوبات کمیسیون ها وارد صحن می شود و دستورهای دیگری را در جلسات علنی دنبال خواهیم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet