هدر موبایل
1399/05/01 13:01:44
سرویس اقتصادی
علیزاده مطرح کرد

پیش بینی تداوم کاهش نرخ ارز

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است سیر نزولی نرخ ارز همچنان تداوم داشته باشد.
پیش بینی تداوم کاهش نرخ ارز عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است سیر نزولی نرخ ارز همچنان تداوم داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902101924270890.jpg پیش,بینی,تداوم,کاهش,نرخ,ارز Icana

محسن علیزاده عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  درباره کاهش نرخ ارز، گفت: با توجه به راهکارهای بانک مرکزی و کمیته مشترک کمیسیون اقتصادی و بانک مرکزی حتی در روزهایی که نرخ ارز رشد داشت، نیز پیش بینی می شد که نرخ دلار نزولی شود.

نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود سیر نزولی نرخ ارز همچنان تداوم داشته باشد و وارد کانال 18 هزار تومان یا به زعم برخی کارشناسان 15 هزار تومان شود، افزود: تحقق این امر در گرو ادامه فعالیت های کنونی بانک مرکزی است.

وی اظهار کرد: اقدام بانک مرکزی و همراهی قوه قضاییه در راستای شناسایی بازرگانانی که از عرضه ارزهای صادراتی خودداری کرده و الزام آنها به بازگشت این ارزها منجر به کاهش نرخ دلار می شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم بخشی از افزایش نرخ ارز در هفته های اخیر را غیر واقعی دانست و اضافه کرد: پیش بینی می شود این حباب کوچک تر شده و نرخ ارز به ثبات برسد.

7 میلیارد دلار بلوکه شده ایران آزاد شود؛ نرخ ارز کاهش چشم گیری می یابد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و مجلس شورای اسلامی با همکاری یکدیگر در تلاش اند تا نرخ ارز بصورت اصولی کاهش یابد، تصریح کرد: به دنبال بازگشت پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی نیز هستیم که کمیسیون های امنیت ملی و سیاست خارجی، اقتصادی و برنامه، بودجه و محاسابات و دولت باید به دنبال شناسایی راهکارهای تحقق این مهم باشند.

علیزاده گفت: در صورت بازگشت پول های بلوکه شده ایران که حدود 7 میلیارد دلار است، نرخ ارز کاهش می یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet