هدر موبایل
1399/05/04 08:35:53
سرویس اقتصادی
معمارنژاد در گفت‌وگو با خانه ملت:

سهم 34.8 درصدی بخش صنعت و معدن از تسهیلات بانکی

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصاد می گوید تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری سهم بخش صنعت و معدن از تسهیلات اعطایی ۳۴.۸ درصد بوده که این عدد نسبت به سال گذشته ۲.۸ درصد رشد داشته است.
سهم 34.8 درصدی بخش صنعت و معدن از تسهیلات بانکی معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصاد می گوید تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری سهم بخش صنعت و معدن از تسهیلات اعطایی 34.8 درصد بوده که این عدد نسبت به سال گذشته 2.8 درصد رشد داشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/202007104403343376.jpg سهم,34.8,درصدی,بخش,صنعت,و,معدن,از,تسهیلات,بانکی Icana

عباس معمارنژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره اعطای تسهیلات بانکی به بخش صنعت، معدن، گفت: تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری سهم بخش صنعت و معدن از تسهیلات اعطایی 34.8 درصد است که این عدد در سال گذشته 32 درصد بود؛ افزایش 2.8 درصدی تسهیلات ارائه شده نسبت به سال گذشته، نشان می دهد عملکردها در راستای ارائه 40 درصد از تسهیلات به بخش صنعت و معدن است.

وی افزود: براساس قانون باید تا پایان برنامه ششم توسعه 40 درصد از تسهیلات بانک ها به بخش صنعت و معدن تخصیص یابد، تمام تلاش ها نیز در راستای تحقق این مهم است.

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی اظهار کرد: براساس اصول اقتصادی، تخصیص اعتبار به بخش های مختلف باید براساس ارزش افزوده آن بخش باشد،  اما در راستای حمایت از تولید سهم بخش صنعت و معدن در ایجاد ارزش افزوده حدود 28 درصد است بنابراین بسیاری معتقدند که سهم این بخش از تسهیلات نباید بیش از 28 درصد باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet