خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/05/04 11:30:06
سرویس اقتصادی
بدری:

تهدید هواپیمای کشورمان مغایر با کنوانسیون شیکاگو است/ لزوم شکایت ایران از آمریکا به سازمان ایکائو

عضو کمیسیون عمران مجلس، با تأکید بر شکایت ایران از آمریکا به سازمان بین المللی هوانوردی (ایکائو)، گفت: قطعا سازمان ایکائو باید پرونده تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری کشورمان را بررسی و در این رابطه بیانیه و قطعنامه صادر کند.
تهدید هواپیمای کشورمان مغایر با کنوانسیون شیکاگو است/ لزوم شکایت ایران از آمریکا به سازمان ایکائو عضو کمیسیون عمران مجلس، با تأکید بر شکایت ایران از آمریکا به سازمان بین المللی هوانوردی (ایکائو)، گفت: قطعا سازمان ایکائو باید پرونده تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری کشورمان را بررسی و در این رابطه بیانیه و قطعنامه صادر کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201904102852706600.jpg تهدید,هواپیمای,کشورمان,مغایر,با,کنوانسیون,شیکاگو,است/,لزوم,شکایت,ایران,از,آمریکا,به,سازمان,ایکائو Icana

صدیف بدری عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به تهدید هواپیمای مسافری کشورمان توسط جنگنده های آمریکایی، گفت: این اقدام جنگنده های آمریکایی کاملا مغایر با کنوانسیون شیکاگو است، بر اساس این کنوانسیون، هواپیماهای مسافری در برابر سامانه‌های نظامی، امنیت داشته و سامانه‌های نظامی نباید حالت تهدید برای هواپیمای مسافری داشته باشند.

هواپیما ایرلاین

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نظامیان آمریکایی اعلام کرده اند که حضور جنگنده ها در مجاورت با هواپیمای مسافربری ماهان با هدف رهگیری صورت گرفته، اما رویکرد و اقدامات این جنگنده ها کاملا تهدیدآمیز بوده است.

وی تصریح کرد: هواپیمای مسافربری کشورمان بر اساس دستور العمل بین المللی هوانوردی عمل کرده و در زمان تهدید، در مسیر بین المللی تجاری در حال حرکت بوده است، بنابر این آمریکایی ها هیچ بهانه ای برای تعرض به هواپیمای مسافربری ندارند.

لزوم ورود نهادهای حقوقی کشورمان به پرونده تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری

بدری بر لزوم ورود نهادهای حقوقی کشورمان به پرونده تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری کشورمان تأکید کرد و گفت: سازمان هواپیمایی به عنوان متولی این حوزه باید تمام اقدامات قانونی را پیگیری کند تا در آینده شاهد بروز چنین حوادثی نباشیم.

شکایت ایران از آمریکا به سازمان بین المللی هوانوردی

عضو کمیسیون عمران مجلس، با تأکید بر شکایت ایران از آمریکا به سازمان بین المللی هوانوردی (ایکائو)، گفت: قطعا سازمان ایکائو باید پرونده تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری کشورمان را بررسی و در این رابطه بیانیه و قطعنامه صادر کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet