هدر موبایل
1399/05/05 12:26:41
سرویس اجتماعی
خاتمی:

ضرورت رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی در مراسم‌ عزاداری محرم/ توزیع نذری‌ها به سمت کمک‌های مومنانه هدایت شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس، گفت: مراسم عزاداری ایام محرم باید با هماهنگی مسئولان هیئت‌ها مذهبی، در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک برگزار شود.
ضرورت رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی در مراسم‌ عزاداری محرم/ توزیع نذری‌ها به سمت کمک‌های مومنانه هدایت شود عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس، گفت: مراسم عزاداری ایام محرم باید با هماهنگی مسئولان هیئت‌ها مذهبی، در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک برگزار شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202005106815440197.jpg ضرورت,رعایت,تمامی,پروتکل‌های,بهداشتی,در,مراسم‌,عزاداری,محرم/,,توزیع,نذری‌ها,به,سمت,کمک‌های,مومنانه,هدایت,شود Icana

مسعود خاتمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با بیان اینکه برگزاری مراسم عزاداری در سال جاری با توجه به شیوع ویروس کرونا باید با تغییراتی نسبت به سال‌های گذشته همراه باشد، گفت: مراسم عزاداری ایام محرم باید با هماهنگی مسئولان هیئت‌های مذهبی، در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک برگزار شود.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی، افزود: توزیع اطعام نذری در ماه محرم موجب تجمع مردم می‌شود و باید با تغییراتی نسبت به سال گذشته انجام شود. در صورت امکان، توزیع نذری‌ها باید به سمت کمک‌های مومنانه هدایت شده و به دست خانواده‌های نیازمند برسد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه امکان برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود دارد، اظهار کرد: برگزاری مراسم عزاداری و برقراری روضه اباعبدلله (ع)  یکی از آیین‌های مذهبی و سنتی ما بوده و از اهمیت و جایگاه بالایی برخوردار است اما در شرایط فعلی رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای حفظ سلامتی مردم که از سفارشات امام حسین ( ع) نیز هست، بسیار ضروری است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس با بیان اینکه روسای هیئت‌‎های مذهبی باید متعهد شوند که تمامی پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا را در برگزاری مراسم‌ها رعایت کنند، تصریح کرد: اگر تمامی پروتکل‌های بهداشتی در رسانه ها به مردم اعلام شود و مردم هم در رعایت آن اهتمام داشته باشند، این مراسم بدون هیچ مشکلی برگزار خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet