هدر موبایل
1399/05/06 10:49:39
سرویس اقتصادی
حسینی انتقاد کرد

فعالیت مخرب بانک‌ها در عرصه بازار مسکن؛ هزینه‌کرد منابع اعتباری در راستای بنگاه‌داری اقتصادی

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی عملکرد اقتصادی و مالی بانک ها شفاف نیست و این مسئله موجب شده که آن ها منابع حاصل از برگشت اقساط تسهیلات بانکی را در بازارهای اقتصادی از جمله بازار مسکن سرمایه گذاری می کنند.
فعالیت مخرب بانک‌ها در عرصه بازار مسکن؛ هزینه‌کرد منابع اعتباری در راستای بنگاه‌داری اقتصادی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی عملکرد اقتصادی و مالی بانک ها شفاف نیست و این مسئله موجب شده که آن ها منابع حاصل از برگشت اقساط تسهیلات بانکی را در بازارهای اقتصادی از جمله بازار مسکن سرمایه گذاری می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005100644767320.jpg فعالیت,مخرب,بانک‌ها,در,عرصه,بازار,مسکن؛,هزینه‌کرد,منابع,اعتباری,در,راستای,بنگاه‌داری,اقتصادی Icana

سید البرز حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به اظهارات مسئولان وزارت راه و شهرسازی مبنی بر اینکه بخشی از خانه های خالی از سکنه در مالکیت بانک ها قرار دارد، گفت: متأسفانه یکی از عوامل تشدید تنش و تلاطم در بازار مسکن، فعالیت و بنگاه داری بانک ها در این عرصه است.

مسکن

عملکرد اقتصادی و مالی بانک ها شفاف نیست

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی عملکرد اقتصادی و مالی بانک ها شفاف نیست و این مسئله موجب شده که آن ها منابع حاصل از برگشت اقساط تسهیلات بانکی را در بازارهای اقتصادی از جمله بازار مسکن سرمایه گذاری می کنند.

بنگاه داری بانک ها برای مردم هیچ منفعتی ندارد

وی گفت: ساخت مساکن لوکس، مجتمع های تجاری و خدماتی بخشی از اقدامات بانک ها در سرمایه گذاری در حوزه مسکن است که این اقدامات هیچ منفعتی برای مردم و سپرده گذاران ندارد و سود چشمگیر آن به جیب بانک ها ریخته می شود.

بانک ها باید منابع مالی خود را در راستای رونق بخشی بازارهای اقتصادی هزینه کنند

حسینی ادامه داد: بانک تخصصی باید منابع مالی خود را در راستای رونق بخشی بازارهای اقتصادی هزینه کنند، یعنی آنکه این منابع در قالب تسهیلات برای تقویت بخش های اقتصادی اختصاص داده شود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی بخشی از انحراف مالی بانک ها در حوزه بنگاه داری است، از این رو بانک ها باید نسبت به اصلاح روند عملکردی خود اقدام کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet