هدر موبایل
1399/05/06 11:29:03
سرویس اقتصادی
شهبازی خبر داد

مستشاران دیوان محاسبات هفته آینده انتخاب می‌شوند

رئیس کمیته دیوان محاسبات، امور مالی و اموال مجلس گفت: هفته آینده مستشاران دیوان محاسبات در این کمیته انتخاب می‌شوند.
مستشاران دیوان محاسبات هفته آینده انتخاب می‌شوند رئیس کمیته دیوان محاسبات، امور مالی و اموال مجلس گفت: هفته آینده مستشاران دیوان محاسبات در این کمیته انتخاب می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005108898896226.jpg مستشاران,دیوان,محاسبات,هفته,آینده,انتخاب,می‌شوند Icana

علیرضا شهبازی رئیس کمیته دیوان محاسبات، امور مالی و اموال مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت ، با اشاره به انتخاب مستشاران دیوان محاسبات طی هفته آینده گفت: این کمیته تلاش می‎کند تا در انتخاب مستشاران دیوان محاسبات هم بخوبی کار خود را انجام دهد و بعد از بازگشت از حوزه انتخابیه و در هفته آینده بعد از بررسی، افراد واجد شرایط را به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس معرفی کند.

براساس ماده 12 قانون دیوان محاسبات کشور؛ دیوان محاسبات دارای یک دادسرا و حداقل سه و حداکثر هفت هیئت مستشاری است و هر هیئت مرکب از سه مستشار بوده که یکی از آنها رئیس هیئت خواهد بود.

به موجب ماده۱۶ این قانون؛ انتخاب هیئت‌های مستشاری از چند طریق‌ بعمل می‌آید. رئیس دیوان محاسبات کشور پس از دریافت حکم حداقل اسامی ۱۵ نفر از افراد امین، متدین و کاردان را حتی‌الامکان از میان افراد واجد شرایط دیوان محاسبات کشور به کمیته دیوان محاسبات، امور مالی و اموال مجلس پیشنهاد خواهد نمود. این کمیته از بین افراد مذکور حداقل ۹ نفر را به عنوان اعضای اصلی هیئت مستشاری و سه نفر را به عنوان اعضای جانشین انتخاب و به رئیس دیوان محاسبات کشور معرفی می‌کند.

همچنین براساس تبصره ۱ این ماده، افزایش تعداد هیئتهای مستشاری، تعیین رؤسای هیأت‌ها و صدور حکم مستشاران از وظایف رئیس دیوان محاسبات کشور می‌باشد .

تبصره 2 نیز می‌افزاید؛ در صورت نیاز به افزایش هیئت‌های مستشاری رئیس دیوان محاسبات کشور به ازای هر هیئت، ۵ نفر را که واجد شرایط مذکور در این ماده باشند، به کمیته دیوان محاسبات، امورمالی و اموال مجلس معرفی خواهد کرد و کمیته هم از میان افراد پیشنهادی سه نفر را به عنوان عضو اصلی هیئت مستشاری و یکنفر را به عنوان عضو جانشین انتخاب و به رئیس دیوان محاسبات کشور معرفی خواهد کرد.

هفته گذشته نمایندگان در صحن علنی مجلس مهرداد بذرپاش و علی کامیار را به عنوان رئیس و دادستان دیوان محاسبات برگزیدند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet