خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/05/06 13:11:37
سرویس اقتصادی
موسوی با اشاره به ضرورت ورود قوه قضاییه به موضوع افزایش قیمت‌ها مطرح کرد

مرغ و روغن هر روز گرانتر از دیروز؛ تداوم پاسکاری وظایف میان مسئولان

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید از آنجایی که دولت بازار را رها کرده و مسئولان انجام وظایف خود را به یکدیگر پاس می دهند، قیمت ارزاق عمومی مانند مرغ، گوشت، برنج و روغن سر به فلک گذاشته است.
مرغ و روغن هر روز گرانتر از دیروز؛ تداوم پاسکاری وظایف میان مسئولان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید از آنجایی که دولت بازار را رها کرده و مسئولان انجام وظایف خود را به یکدیگر پاس می دهند، قیمت ارزاق عمومی مانند مرغ، گوشت، برنج و روغن سر به فلک گذاشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/57105.jpg مرغ,و,روغن,هر,روز,گرانتر,از,دیروز؛,تداوم,پاسکاری,وظایف,میان,مسئولان Icana

سید علی موسوی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملتبا انتقاد از گرانی کالاهای اساسی در بازار، گفت: گرانی افسارگسیخته کالاهای اساسی در هفته های اخیر به معضلی اساسی برای مردم در شرایط کرونا تبدیل شده است و از آنجایی که دولت بازار را رها کرده و مسئولان انجام وظایف را به یکدیگر پاس می دهند، سوءاستفادهگران، قیمت ها را سلیقه ای تعیین کرده و مردم ناچارند تاوان این نابسامانی را پس دهند.

گرانی کالاهای اساسی موجب فشار مضاعف به اقشار آسیب پذیر و دهک های پایین جامعه می شود

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گرانی کالاهای اساسی موجب فشار مضاعف به اقشار آسیب پذیر و دهک های پایین جامعه می شود، افزود: تحریم و نوسانات نرخ ارز به بهانه ای برای دولتمردان تبدیل شده که افزایش عجیب و غریب قیمت ها را توجیه کنند در حالیکه دلیل اصلی وضعیت کنونی بی توجهی مسئولان نسبت به ساماندهی بازار است.

نمایندگان مجلس درصدد رفع مشکلات اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی مردم هستند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه نمایندگان مجلس درصدد رفع مشکلات اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی مردم هستند، اظهار کرد: رهاشدگی بازار فرصت مناسبی برای سوداگران ایجاد کرده که بتوانند با گرانی، جیب های خود را پر کنند و این وضعیت موجب شده گرانی ارزاق عمومی مانند مرغ، گوشت، برنج، روغن و... سر به فلک گذارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه مجلس می تواند با قانونگذاری و نظارت بر حُسن اجرای قوانین راه را برای فعالیت دلالان ببندد، اضافه کرد:  قوه قضاییه می تواند همان گونه که به مشکلات موجود در حوزه تولید رسیدگی کرد، با برخورد با متخلفانی که بازار را آشوب کرده و موجب گرانی کالاها می شوند، زمینه کاهش قیمت ها را رقم زند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet