شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/23 15:12:00
سرویس سیاسی
در نشست مشترک مطبوعاتی رئیس مجلس و رئیس جمهور عنوان شد (کامل)

احمدی نژاد: نگرانی برای تامین منابع مالی قانون خدمات کشوری نداریم

محمود احمدی نژاد در نشست مشترک مطبوعاتی رئیس مجلس و رئیس جمهور اظهار داشت: ما نگرانی برای تامین منابع مالی قانون خدمات کشوری نداریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با اصلاح لایحه خدمات کشوری بالاخره منابع مالی این کار تامین خواهد شد یا خیر؟ افزود: لایحه مدیریت خدمات کشوری از کارهای خوب و ماندگار مجلس و دولت است و نقطه آغاز تحول در ارگان های دولتی است و به گسترش عدالت، ارزیابی و طبقه بندی پرداخت به کارکنان دولت منجر خواهد شد.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد: با حساسیتی که مجلس و دولت بر روی این لایحه داشتند کار اصلی را انجام داده اند.

وی با اشاره به ادامه اصلاحیه دولت برای اصلاح نام سازمان مدیریت و برنامه ریزی اظهار داشت: با توجه به اینکه باید قانون به صورت جامع اجرا می شد لذا لایحه را برای یک اصلاح به مجلس برگردانیدم که انشاالله امروز ابلاغ خواهد شد.

وی تصریح کرد: این قانون کار بزرگی است که به تحول در سیستم دولتی منجر خواهد شد، البته بیش از 60 آیین نامه برای اجرای این لایحه باید تدوین شود که حداقل یکسال کار مقدماتی آن به طول خواهد انجامید.

وی تاکید کرد: از جهت تامین منابع برای اجرای این قانون نگرانی نداریم و از طریق مکانیزم هایی مانند سهام عدالت و افزایش سنواتی تلاش می کنیم تا فاصله پرداختی کارکنان برداشته شود.

رئیس جمهور با اشاره به انتقادهایی که در خصوص اجرای این لایحه از سوی برخی مطرح می شود اظهار داشت: البته برخی از شخصیت ها در خصوص نقاط ضعف این لایحه نکاتی را مطرح می کنند که به نظر می رسد از ماهیت لایحه اطلاع دقیقی ندارند.

غلامعلی حدادعادل رئیس مجلس نیز در این ارتباط اظهار داشت: از آغاز کار دولت نهم و نگاه عدالت محوری آقای دکتر احمدی نژاد تلاش شد تا لایحه ای به تصویب برسد که فاصله ها کم شود.

وی افزود: لذا با همکاری مجلس و دولت این لایحه مراحل نهایی تصویب را پشت سرگذاشت.

رییس مجلس افزود: امروز رئیس جمهور لایحه را به مجلس برگردانند که اصلاحیه ای صورت گیرد که بنده با توضیحی که بر روی نامه ایشان دادم راه حلی را برای رفع مشکل فعلی پیشنهاد کردم.

رئیس مجلس اظهار امیدواری کرد: مردم بتوانند طعم شیرین این لایحه را بچشند.

سال قبل آغاز حرکت غنی سازی صنعتی

احمدی نژاد در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه شروع حرکت ایران برای دستیابی به غنی سازی صنعتی به چه زمانی برمی گردد؟ گفت: پاسخ شما را آقای الهام داده اند، کلید فعالیت های صنعتی ما زده شده و حرکت دستیابی به غنی سازی صنعتی از سال گذشته در نطنز زده شده و در حال حاضر هم ادامه پیدا خواهد کرد.

جایگاه ویژه روابط ایران و چین

خبرنگاری از احمدی نژاد در خصوص مذاکره روز گذشته وزیر امور خارجه سوال کرد و اینکه پیشنهاد سوئیس برای نحوه فعالیت هسته ای، یکی از محورهای این مذاکره بوده است، با توجه به این مساله شما پیشنهاد سوئیس را می پذیرید و در برابر ارائه طرح کامل فعالیت هسته ای به آژانس بین المللی انرژی هسته ای از خود نرمش نشان خواهید داد؟ که وی در پاسخ گفت: بنده دیروز با وزیر امور خارجه چین دیدار داشتم و نه با وزیر امور خارجه سوئیس. ایران روابط ویژه ای با کشور چین دارد. در حوزه روابط ایران و چین فرصت طرح بسیاری از مسایل هست و فرصتی برای پرداختن مباحثی از این دست نیست.

وی در خصوص بخش دوم سوال گفت: در مورد فعالیت هسته ای تا به امروز ما در چارچوب مقررات عمل کرده ایم و با هر کسی که علاقمند باشد گفتگو می کنیم کشورهای دیگری هم اگر پیشنهاد دارند آن را می شنویم و اگر با مقررات کشورمان تطبیق داشته باشد آن را می پذیریم.

تلاش هیات رئیسه برای نزدیکی دولت و مجلس در خصوص بودجه

خبرنگاری از رئیس مجلس در مورد واکنش نمایندگان به رویکرد جدید دولت در نحوه بودجه نویسی و اینکه برپایی جلسه مشترک هیات رئیسه مجلس با دولت نتیجه تعامل بین هیات رئیسه مجلس با دولت است و یا کل مجلس؟ که وی در پاسخ گفت: رای نهایی در این مورد با مجلس است. هیات رئیسه و رئیس مجلس وظیفه دارند برای اینکه فضای مناسب تری فراهم شود یکسری کارهای مقدماتی را انجام دهند.

وی افزود: در هفته ای که مجلس جلسه نداشت با دعوت از تعدادی از نمایندگان خواستیم تا در این خصوص نظر بدهند و در ادامه با آقای دکتر احمدی نژاد صحبت کردیم و تکالیف و حقوق نمایندگان در بحث بودجه نویسی را متذکر شدیم و تلاش مان را برای نزدیکی این دو رویکرد بکار گرفتیم تا اینکه دولت در وضع موجود بهتر تصمیم بگیرند و نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم واقعی تر عمل کنند.

احمدی نژاد نیز در این خصوص اظهار داشت: رویکرد اصلاح بودجه نویسی کار درستی است و همه با کمک همدیگر تلاش می کنیم که روند تنظیم بودجه به شکل دقیق تر و با انجام کار کارشناسی صورت پذیرد.

ملت ایران برای تحقق حقوق هسته ای خودش را آماده کرده است

خبرنگاری از احمدی نژاد در مورد اظهارات تهدید آمیز برخی کشورهای غربی سوال کرد که وی در پاسخ گفت: ملت ما در طول تاریخ معاصر برخی کشورهای غربی را مقابل خودش دیده، حتی وقتی برای تامین استقلال خود برای تعیین حق سرنوشت خودش حرکت کرد این کشورها را مقابل خودش دید و همه توان خودش را برای رو دررویی با ملت ایران بکار گرفت.

وی تاکید کرد: در بحث انرژی هسته ای ملت بهترین تصمیم را گرفته است و در تحقق حقوق مسلم خودش تا به امروز موفق بوده و خواهد بود.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد: این دو کشور غربی از تاریخ 28 ساله جمهوری اسلامی باید عبرت بگیرند و راه دوستی را با ایران در پیش بگیرند.

وی افزود: ملت ایران برای ایستادن بر حقوق قطعی خودش را آماده کرده و اگر منحنی جایگاه ملت ایران را ترسیم کنیم می بینیم این منحنی با شیب تند و بالا در حرکت است، در حالیکه منحنی بد خواهان با شیب تند و منفی حرکت می کنند.

رئیس جمهور تصریح کرد: از نظر ما مسایل هسته ای حل شده و طرح مسایلی از این دست به خاطر اینست که برخی درصدد هستند تا بتوانند از این طریق امتیازی از ایران بگیرند.

وی افزود: فعالیت هسته ای ما از ابتدا صلح آمیز بود و گزارش هایی که آژانس بین المللی انرژی اتمی از نحوه فعالیت ایران ارائه داده تایید کننده این موضوع است.

احمدی نژاد گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی گسترده ترین و دقیق ترین سوالات را از ما مطرح کردند و حجم بازرسی ها و اسناد و مدارک ارائه شده نشاندهنده همکاری خوب ایران با آژانس است.

وی افزود: اما بدخواهان چراغ بدست گرفته اند تا ببینند می توانند بهانه ای پیدا کنند که جلوی تحقق حقوق ملت را بگیرند.

احمدی نژاد افزود: البته ما دوستان زیادی در این ارتباط داریم و امیدواریم ذهنیت های آن دو کشور نیز بهبود یابد.

گام دوم مجالس آسیایی

خبرنگاری از رئیس مجلس در خصوص برپایی دومین اجلاس مجالس آسیایی سوال کرد که وی در پاسخ گفت: مقدمات لازم برای برپایی دومین مجمع مجالس آسیایی انجام شده و استقبال خوبی برای حضور کشورهای آسیایی در این اجلاس را شاهد بودیم. کشورهای آسیایی دومین گام برای اجلاس را استوارتر برخواهند داشت.

تحرکات را زیرنظر داریم

خبرنگاری از احمدی نژاد در خصوص خروج ناوهای آمریکایی و اینکه برخی این حرکت را رفتار وی در برابر مواضع ایران قلمداد می کنند سوال کرد که وی در پاسخ گفت: ارتباطی بین این دو مساله نمی بینم. ما تمام تحرکات را در منطقه زیر نظر داریم و با دقت شرایط را دنبال می کنیم.

دولت نهم پرچمدار نقد از خود

خبرنگار دیگری از رئیس جمهوری در خصوص نقدهای که وی از دیگر شخصیت ها ارائه می دهد سوال کرد و افزود: در کنار این نقدها ما شاهد نقد از خود از سوی شما نبودیم که احمدی نژاد در پاسخ گفت: در دنیا رسم نیست که مدیران از ضعف های خود بگویند.

وی افزود: دولت نهم پرچمدار نقد از خود می باشد که نمونه آن را در رابطه با اقداماتی که برای اصلاح سیستم بانکی صورت گرفته می توان دید.

احمدی نژاد گفت: وقتی می گوییم فلان مدیر خوب کار نکرده است این خود نشانگر بیان ضعف ها و چاره اندیشی برای آنست.

وی افزود: ارائه لایحه نظام مدیریت و شوراها از جمله اقداماتی است که در این راستا صورت گرفت.

رئیس جمهور تصریح کرد: برای اولین بار ما به کسانی که بهترین نقدها را از دولت داشتند هدیه دادیم. یکی از نقدهایی که به آن جایزه دادیم نقدی بود که منشا تحول در نظام بودجه ریزی شد.

وی افزود: برادران ما در مجلس نیز نقدهای سازنده ای را مطرح می کنند که همه اینها برای اصلاح صورت می گیرد.

این گزارش می افزاید: احمدی نژاد در پایان از ریاست مجلس، هیات رئیسه و نمایندگان به خاطر رای اعتمادی که به وزرای پیشنهادی نفت و صنایع و معادن دادند تشکر کرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet