هدر موبایل
1399/05/07 12:08:34
سرویس سیاسی
/توئیت ملت/

هفته پرکار نمایندگان در حوزه های انتخابیه؛ از گزارش بازدید از پردیس تا سفر به سیستان و بلوچستان

حضور پرتعداد نمایندگان مجلس یازدهم در شبکه‌های اجتماعی به‌ویژه توییتر فرصت آگاهی از دغدغه‌ها و عملکرد آنها را فراهم آورده است. منتخبان جدید ملت در توییتر به ارائه نظرات خود درباره موضوعات روز و گزارش عملکرد از فعالیت‌های مجلس می‌پردازند و واکنش‌های کاربران این شبکه‌های اجتماعی هم گاهی انتقاد و طنز و گاهی حمایت و تشویق است.
هفته پرکار نمایندگان در حوزه های انتخابیه؛ از گزارش بازدید از پردیس تا سفر به سیستان و بلوچستان حضور پرتعداد نمایندگان مجلس یازدهم در شبکه‌های اجتماعی به‌ویژه توییتر فرصت آگاهی از دغدغه‌ها و عملکرد آنها را فراهم آورده است. منتخبان جدید ملت در توییتر به ارائه نظرات خود درباره موضوعات روز و گزارش عملکرد از فعالیت‌های مجلس می‌پردازند و واکنش‌های کاربران این شبکه‌های اجتماعی هم گاهی انتقاد و طنز و گاهی حمایت و تشویق است. https://cdn.icana.ir/d/019/201907108713105367.jpg هفته,پرکار,نمایندگان,در,حوزه,های,انتخابیه؛,از,گزارش,بازدید,از,پردیس,تا,سفر,به,سیستان,و,بلوچستان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در این گزارش مروری داریم بر برخی توئیت های خبرساز نمایندگان مجلس که درباره مسائل روز موضعی توئیتری گرفتند.

علی خضریان، نماینده مردم تهران در رشته توئیتی نوشت: امروز به همراه جمعی از نمایندگان مجلس یازدهم طی جلسه‌ای با فرماندار پردیس، شهردار و سایر مسؤلان، موضوعات و مشکلات متعدد این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت و به دنبال آن به نتایجی رسیدیم. مقرر شد تصفیه‌خانه شماره ۲ شهرستان پردیس با تخصیص اعتباری معادل ۴۰۰ میلیارد تومان کلنگ‌زنی شود تا فاضلاب پردیس به سد ماملو ریخته نشده تا در ادامه مشکل آب و فاضلاب پردیس و تهران برطرف شود. موضوع مترو پردیس با توجه به جمعیت رو به افزایش این شهرستان از موضوعات اساسی است که اگر هرچه سریع‌تر اجرا نشود معضل جدیدی در مسیر تهران-پردیس ایجاد خواهد شد، به همین منظور تفاهم‌نامه‌ای میان قرارگاه خاتم سپاه و شرکت عمران منعقد شده و در جلسه امروز مقرر شد؛ هرچه سریع‌تر آغاز شود. مسکن مهر پردیس یکی از مسائل مهم این شهرستان است که راه‌اندازی مجدد و تکمیل آن سرعت بیشتری پیدا کرده است؛ لذا باتوجه به تامین اعتبار آن توسط مجلس و همکاری شرکت عمران پردیس پیش‌بینی می‌شود طی دو ماه آینده ۲۵هزار واحد مسکونی اتمام و تا پایان سال نیز پرونده مسکن مهر پردیس بسته شود. در این جلسه مقرر شد با پیگیری مجلس، به‌منظور تکمیل پروژه‌های روبنایی و سرانه‌های فرهنگی و آموزشی شهر، مبلغ ۲۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار تامین شود. همچنین آرامستان این شهر که در وسعت ۶۴ هکتار برای ایجاد آرامستان جایابی شده است با همکاری شرکت عمران پردیس، این مکان تجهیز شود. با توجه به اینکه شهرستان پردیس فاقد حتی یک تخت بیمارستانی است، مقرر شد با رایزنی نمایندگان تهران با وزارت بهداشت زمینه تجهیز بیمارستان الغدیر فراهم شود و به منظور رفع مشکلات حمل و نقل نیز شرکت عمران با مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان، فازهای ۸، ۹ و ۱۱ تا دو هفته آینده تحویل شهرداری دهد. امروز همچنین از شهرک صنعتی پردیس بازدید شد و طی آن ضمن دیدار با صنعت‌گران و شنیدن مشکلات آنها، مقرر شد کمیته‌ای تخصصی در فرمانداری پردیس تشکیل شود تا مشکلات صنعتگران به‌صورت تخصصی بررسی و در اختیار مجمع نمایندگان تهران قرار گیرد تا در راستای رفع آن و کمک به جهش تولید تلاش کنند.

 

احمد نادری، نماینده تهران در مجلس در توئیتی نوشت: بهمراه علی نیکزاد نماینده اردبیل ونایب رئیس مجلس؛ سید نظام الدین موسوی نماینده تهران، محمد سرگزی و حبیب الله دهمرده نمایندگان زابل، به شمال استان سیستان و بلوچستان سفر کرده ایم تا ازنزدیک به رصداوضاع ومشکلات مردم شریف این منطقه بپرازیم. سیستان وبلوچستان نیاز به رسیدگی بیشتر دارد.

وی همچنین در توئیتی دیگر نوشت: در جلسه امروز با وزیر محترم بهداشت، ایشان را با جزییات کامل در جریان وضعیت نامناسب بهداشت و درمان شهرستان پردیس قرار دادم. ایشان بصورت فوری دستور تجهیز دو بیمارستان انصارالغدیر و شفا را صادر کردند و قول دادند تا یکماه دیگر، اورژانس بیمارستان فعال شود و در ادامه نیز سایر بخشها.

عزت الله اکبری تالارپشتی، رئیس کمیسیون صنایع مجلس در توئیتی نوشت: مجلس در عین تعهّد به همکاری مشفقانه با دولت، رئیس جمهور را به معرفی گزینه وزارت صمت در اسرع وقت دعوت می‌کند. درصورت تخلّف از قانون، از ظرفیت‌های نظارتی خود استفاده خواهیم کرد.

مجتبی توانگر، نماینده تهران در مجلس در توئیتی نوشت: کمیسیون بودجه در فرایند انتخاب رییس دیوان محاسبات نسبت به وظایف قانونی خود کوتاهی کرده و بدون استعلام و دقت مدارک را تایید کرده است با توجه به نظر رییس مجلس در چارچوب قانون کمیسیون بودجه بایستی پاسخگو و در جهت اصلاح حرکت نماید دیوان برای شروعی کارآمد نیازمند رفع این شبهه‌هاست.

جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم در توئیتی نوشت: با وجود پایگاه آمریکا در عراق نه عراقی‌ها به آسایش، آرامش، رشد و پیشرفت می رسند و نه همسایگان احساس امنیت خواهند داشت. بنابراین پیام ایران در رأس گفت و گوها اجرای قانون خروج نیروهای آمریکایی از عراق است.

سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس در توئیتی نوشت: راه اندازی و توسعه شرکت های خصوصی ویژه مراقبت های بالینی در منزل(Home Care)برای بیماران مبتلا به کرونا، همراه با عملیاتی نمودن برنامه طبابت از راه دور(Telemedicine)ساختاری برای کاهش هزینه های درمان وآسیب های روانی کرونایی است. نیاز به هماهنگ سازی بیشتر جامعه با عصر کرونا داریم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet