خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/05/07 15:21:31
سرویس سیاسی
رحیمی جهان‌آبادی:

گره پول‌های بلوکه ایران در کره جنوبی از طریق دیپلماسی پارلمانی باز می‌شود

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به راهکارهای حقوقی، اقتصادی و دیپپلماتیک برای آزادسازی پول‌های بلوکه ایران در کره جنوبی، گفت: استفاده از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی یکی از راه‌های موثر در شرایط فعلی برای بازگرداندن پول‌های ایران است.
گره پول‌های بلوکه ایران در کره جنوبی از طریق دیپلماسی پارلمانی باز می‌شود عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به راهکارهای حقوقی، اقتصادی و دیپپلماتیک برای آزادسازی پول‌های بلوکه ایران در کره جنوبی، گفت: استفاده از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی یکی از راه‌های موثر در شرایط فعلی برای بازگرداندن پول‌های ایران است. https://cdn.icana.ir/d/019/201809105910253779.jpg گره,پول‌های,بلوکه,ایران,در,کره,جنوبی,از,طریق,دیپلماسی,پارلمانی,باز,می‌شود Icana

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در مورد راهکارهای پیگیری بازگرداندن پول‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی، گفت: کره جنوبی طی سال‌های متمادی از دوران جنگ تحمیلی و سازندگی با جمهوری اسلامی ایران روابط اقتصادی زیادی داتشه است. محصولات کره جنوبی نیز به لحاظ اقتصادی فروش خوبی در ایران دارد.

نماینده مردم تربت جام، باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه در جریان حوادث اخیر و تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران، کره جنوبی با توجه به روابط سیاسی، امنیتی و اقتصادی نزدیکی که با آمریکایی‌ها دارد، تحت فشار آنها پول ایران را بلوکه کرد و از پرداخت طلب ایران خودداری می‌کنند.

وی با اشاره به راهکارهای مختلف ایران برای بازگرداندن پول‌های بلوکه شده در کره جنوبی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی از طریق راهکارهای حقوقی با طرح شکایت در دادگاه بین المللی دادگستری باید موضوع را پیگیری کند. همچنین از طریق راهکارهای اقتصادی با محدودسازی فعالیت شرکت‌های کره‌ای یا واردات محصولات کره جنوبی به ایران می‌توان این مسئله را پیگیری کرد.

رحیمی جهان آبادی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران همچنین باید از طریق تعامل و رایزنی‌های دیپلماتیک و مذاکره با مقامات کره جنوبی موضوع را دنبال کند. ایران کشوری قدرتمند و موثر در خاورمیانه است که از این دوره تحریم می‌گذرد بنابراین دستگاه دیپلماسی ما باید فعال شود. البته این گره با استفاده از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی و عمومی هم باز می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظریفت عظیم مجلس برای رایزنی، گفت: هیاتی متشکل از رئیس و نمایندگان پارلمان ایران می‌تواند به کره جنوبی سفر کند، قطعا روابط پارلمانی می‌تواند راهگشا باشد. روابط پارلمانی ایران و کره جنوبی خوب است کما اینکه ما در طول تاریخ تنش و مشکلات بسیاری در روابط رسمی را از طریق گفت وگوهای پارلمانی حل کرده‌ایم.

وی تاکید کرد: ما در کنار اقدامات اقتصادی و حقوقی باید مطالعه‌ای دقیق داشتهب اشیم تا برنامه دقیق تدوین و اقدامی جامع را در مقابل کره جنوبی انجام دهیم.

رحیمی جهان آبادی معتقد است: در صورتی که کره جنوبی عزم جدی برای پرداخت پول‌های بلوکه شده ایران داشته باشد، می‌تواند راهکارهای را اتخاذ کند که حتی که دچار مشکل با آمریکایی‌ها هم نشود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ کشوری بدون همفکری با ایران و روابط حسنه با ایران نمی‌تواند در منطقه خاورمیانه کار کند. کره جنوبی هم برای تقویت روابط خود در حوزه آسیا به بازار، انرژی و نفوذ سیاسی ایران در خاورمیانه نیاز دارد بنابراین در شرایط فعلی باید دیپلماسی پارلمانی ما فعال شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet