هدر موبایل
1399/05/08 13:38:34
سرویس اقتصادی
طهماسبی:

رشد افسارگسیخته نرخ ارز موجب گرانی کالاهای اساسی شد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید رشد افسارگسیخته نرخ ارز و کمبود نظارت بر بازار موجب افزایش هزینه‌های تولید کالاها و گرانی کالاهای اساسی شد.
رشد افسارگسیخته نرخ ارز موجب گرانی کالاهای اساسی شد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید رشد افسارگسیخته نرخ ارز و کمبود نظارت بر بازار موجب افزایش هزینه‌های تولید کالاها و گرانی کالاهای اساسی شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005105660046595.jpg رشد,افسارگسیخته,نرخ,ارز,موجب,گرانی,کالاهای,اساسی,شد Icana

فرهاد طهماسبی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تاثیر نرخ ارز بر قیمت کالاهای اساسی، گفت: رشد افسارگسیخته نرخ ارز در هفته های اخیر موجب شد هزینه تولید کالاها به ویژه کالاهایی که تولید آنها به واردات مواد اولیه وابسته است، افزایش یابد که این امر بیانگر تاثیر زیاد نرخ دلار بر هزینه های تولید است.

نمایننده مردم نی ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه رشد نرخ ارز بر افزایش قیمت کالاهای تولیدی تاثیرگذار است اما نظارت بر بازار یکی از الزامات کنونی کشور است زیرا بهای برخی کالاها علیرغم اینکه مواد اولیه آنها از داخل تامین شده در هفته های اخیر افزایش چشم گیری یافته است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اظهار کرد: کمبود نظارت در بازار فضا را برای جولان دلالان فراهم کرده است و این امر زمینه گرانی کالاها در بازار را فراهم کرده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن اضافه کرد: با تعیین تکلیف وزیر صنعت، معدن و تجارت متولی بازار مشخص شده و پاسخگویی بهتر می شود زیرا سرپرست نمی تواند برنامه‌ی بلندمدتی برای ساماندهی بازار و کاهش قیمت ها داشته باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet