هدر موبایل
1399/05/09 20:40:00
سرویس اقتصادی
باقری بناب:

افزایش 35 درصدی هزینه های تولید، کالاهای اساسی را گران کرد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است حقوق کارگران، حق بیمه و سایر هزینه های تولید حدود ۳۵ درصد افزایش یافته که این عدد در قیمت تمام شده کالاها اثرگذار بوده و موجب رشد قیمتی مصولات داخلی شده است.
افزایش 35 درصدی هزینه های تولید، کالاهای اساسی را گران کرد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است حقوق کارگران، حق بیمه و سایر هزینه های تولید حدود 35 درصد افزایش یافته که این عدد در قیمت تمام شده کالاها اثرگذار بوده و موجب رشد قیمتی مصولات داخلی شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/84454.jpg افزایش,35,درصدی,هزینه,های,تولید،,کالاهای,اساسی,را,گران,کرد Icana

محمد باقری بنایی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تاثیر رشد نرخ ارز بر قیمت تمام شده تولید را بسیار دانست و گفت: علاوه بر گرانی دلار، افزایش قیمت مواد اولیه داخلی مانند فولاد نیز بر بهای کالاها اثرگذار است به طور مثال اگرچه فولاد داخلی بوده و ارزبری ندارد اما به دلیل پیشی گرفتن تقاضا بر عرضه قیمت این محصول در کشور صعودی شده است.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر کارخانجات تولیدی به جای افزایش عرضه فولاد در بورس، آن را کاهش دادند که این امر موجب گرانی فولاد و در نتیجه رشد هزینه های تولیدی شده است.

دولت با نظارت‌های دقیق از افزایش بیشتر قیمت ها جلوگیری کند

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه دولت باید با نظارت‌های دقیق از افزایش بیشتر قیمت ها و تضییع حقوق مصرف کننده جلوگیری کند، اضافه کرد: حقوق کارگران، حق بیمه و سایر هزینه های تولید حدود 35 درصد افزایش یافته است که این عدد در قیمت تمام شده کالاها موثر بوده و موجب رشد قیمتی مصولات داخلی می شود.

تنظیم بازار به حال خود رها شده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: در شرایط کنونی تنظیم بازار به حال خود رها شده و به نظر می‌رسد سازمان تعزیرات، ستاد تنظیم بازار و وزارت صنعت، معدن و تجارت در تعطیلی به سر می برد، حال آنکه نهادهای نظارتی و مسئولان مربوطه باید وارد میدان شده و از افزایش قیمت ها و گرانی های جلوگیری کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet