هدر موبایل
1399/05/09 17:59:00
سرویس اجتماعی
نوروزی با اشاره به اظهارات رئیس جمهور:

100 هزار تومان جریمه برای متخلفان عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعیین شود

نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس با بیان اینکه باید برای متخلفان عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی ۱۰۰ هزار تومان جریمه تعیین شود، گفت: جریمه نقدی باید به صورت کارت به کارت به حساب متمرکز واریز شود.
100 هزار تومان جریمه برای متخلفان عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعیین شود نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس با بیان اینکه باید برای متخلفان عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی 100 هزار تومان جریمه تعیین شود، گفت: جریمه نقدی باید به صورت کارت به کارت به حساب متمرکز واریز شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201902107083831380.jpg 100,هزار,تومان,جریمه,برای,متخلفان,عدم,رعایت,پروتکل‌های,بهداشتی,تعیین,شود Icana

حسن نوروزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد اظهارات اخیر رئیس جمهور مبنی بر وضع مجازات‌هایی برای افرادی که نکات بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، گفت: در حال حاضر نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی توسط برخی افراد رعایت نمی‌شود که این خود باعث انتشار ویروس کرونا شده بنابراین به صورت جدی می‌طلبد برای آن دسته از افرادی که دستورالعمل‌ها و نکات بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک را رعایت نمی‌کنند جریمه نقدی 100 هزار تومانی در نظر گرفته شود.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی افزود: معتقدیم مجازات باید نقدی باشد و همان جا از متخلفان دریافت شود در این رابطه اعتقادی به مجازات حبس یا ممنوعیت‌های اجتماعی نداریم و در وهله اول باید تذکر به صورت لسانی انجام و در صورت عدم رعایت مجازات نقدی اعمال شود.

وی ادامه داد: دستگاه‌های ذیربط باید در مناطق شلوغ به ویژه شهرهای قرمز مستقر شود و پلیس باید افرادی که نکات بهداشتی را رعایت نمی‌کنند را جریمه کند البته جریمه نقدی باید از متخلفان به صورت کارت به کارت به حساب متمرکز واریز شود.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس دهم، تصریح کرد: اگر این کار به صورت دقیق انجام شود 90 درصد افراد نکات بهداشتی را جدی می‌گیرند و از لوازم بهداشتی مانند ماسک استفاده می‌کنند و 10 درصد مابقی هم با جریمه حل خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس دهم یادآور شد: در این رابطه می توان به برخی مواد قانونی هم استناد کرد که طبق قانون نظام صنفی مربوط به تعزیرات؛ تمامی صنوف موظف هستند بهداشت را رعایت کنند و در صورت عدم رعایت بین 300 هزار تومان تا یک و نیم میلیون تومان جریمه می‌شوند در رابطه با مردم عادی هم در تبصره یک ماده 688 قانون مجازات اسلامی آمده کسانی که بهداشت عمومی را به خطر می‌اندازند مجازات یک سال حبس باید برای آنها در نظر گرفته شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet