هدر موبایل
1399/05/10 10:46:00
سرویس اقتصادی
صالحی؛

کسی پاسخگوی خسارات وارده به لوازم خانگی ناشی از قطعی برق نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در قبوض برق هزینه مالیات بر ارزش‌افزوده، بیمه، عوارض برق و آبونمان از مردم اخذ می‌شود اما هنگام سوختن وسایل برقی به علت قطع و وصل برق کسی پاسخگو نیست.
کسی پاسخگوی خسارات وارده به لوازم خانگی ناشی از قطعی برق نیست عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در قبوض برق هزینه مالیات بر ارزش‌افزوده، بیمه، عوارض برق و آبونمان از مردم اخذ می‌شود اما هنگام سوختن وسایل برقی به علت قطع و وصل برق کسی پاسخگو نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201706109189154770.jpg کسی,پاسخگوی,خسارات,وارده,به,لوازم,خانگی,ناشی,از,قطعی,برق,نیست Icana

مسلم صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به آسیب وارده به وسایل خانه‌ها در پی قطعی مکرر برق در شرایط نامناسب اقتصادی کنونی، گفت: اگرچه وزارت نیرو در طول 24 ساعت حداقل 4 ساعت برق کشاورزان را قطع می‌کند اما در رابطه با نحوه مصرف برق در صنعت نظارت مشخصی ندارد البته کسی به دنبال متوقف شدن چرخه صنعت برق نیست اما باید علاوه بر در نظر گرفتن بسته های تشویقی برای صنعتگران کم‌مصرف، بسته تنبیهی نیز برای پر مصرف‌ها در نظر گرفته شود.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصرف خانگی برق به اندازه مصرف در کشاورزی و صنعت نیست بنابراین نباید فشار و سختی کمبود برق را به دوش مردم مناطق کم‌برخوردار انداخت، افزود: بیمه کالاهای خانگی یکی از راهکارهای جبران خسارت های وارده به وسایل برقی مردم است.

به گفته وی قطعی برق در طول روز باعث وارد شدن آسیب به وسایل برقی مردم شده و این مهم در شرایط نامناسب اقتصادی کنونی مشکلات بسیاری برای آن‌ها ایجاد کرده است.

صالحی اضافه کرد: وزارت نیرو هزینه بیمه برق را در قبوض وارد می‌کند و مردم آن را به امید حمایت در حوادث پرداخت می‌کنند اما زمانی که این شرایط پیش می‌آید هزینه خسارت را تقبل نمی‌کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در قبوض برق هزینه مالیات بر ارزش‌افزوده، بیمه، عوارض برق، آبونمان را از مردم اخذ می‌کنند اما هنگام سوختن وسایل برقی به علت نوسانات یا قطع و وصل برق کسی پاسخگو نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet