هدر اصلی
1388/08/12 10:17:00
سرویس صحن
لاریجانی تاکید کرد

برای رفع دغدغه‌ها هر راه حل قانونی را می‌پذیریم

**رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکرات نمایندگان در واکنش به اظهارات رییس جمهور گفت: برای رفع دغدغه‌ها هر راه حل قانونی را می‌پذیریم.

لاریجانی گفت: هدفمند کردن یارانه هاموضوع مهمی است که درکشور باید انجام شود و قوای مختلف نیز باید با هم هماهنگی داشته باشند، کمیسیون‌ها جلسات متفاوتی زیادی داشتند، وزیراقتصاد به مجلس آمدند و در مورد دهک‌ها بحثی داشتند که در نهایت برای تامین نظر ایشان جامعه هدف به 5 دهک رسید.

وی ادامه داد: در ادامه جلساتی که رییس جمهور با مقام معظم رهبری داشتند نگرانی‌های از سوی مجلس نیز مطرح شد.

رئیس مجلس خاطر نشان کرد: در مورد دهک‌ها نظر دولت را تامین کردیم و در ماده 5 دهکهارا برداشتیم و در ماده 8، نیز مقرر شد تا 50 درصد منابع در اختیار دولت  قرار گیردو درماده 9 که به بخش‌های اقتصادی و صنعتی مربوط است را به اختیار دولت گذاشتیم

وی افزود: برای نگرانی که دولت محترم دارد چند راه حل در نظر گرفته شده است بحث اول اینست که موضوع جداول نیست بلکه ردیف‌ها است و مانند بودجه شرکت‌ها که ما نمی‌توانیم وارد آن شویم ممکن است هر سال دستخوش تغییر شود که ما پیش‌بینی کردیم که در قالب برنامه پنج ساله دیده شود.

رییس مجلس اظهار داشت: پیشنهاد دیگری که کمیسیون مطرح کرد اینست که اگر قانون متعرض این قانون شود باید نام آن برده شود. برداشت ما این است که با این توافق صورت گرفته دغدغه‌ها برطرف بشود. آنچه به ذهن می‌رسید برای رفع این نگرانی ها انجام شد با این حال اگر راه حل دیگری ببینیم آن را می‌پذیریم ولی اشکال قانون اساسی را وارد می‌دانیم.

وی افزود: فرصت تا پایان لایحه برای بررسی لایحه وجود دارد و چنانچه راه حل قانونی پیدا شود آن را می‌پذیریم اما برداشت ما این است که تمهیدات لازم برای رفع دغدغه‌ها دیده شده است.

لاریجانی در عین حال خطاب به مصباحی‌مقدم گفت: چنانچه راه حلی دارند تا پایان جلسه بدهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet