هدر موبایل
1399/05/11 19:58:00
سرویس استان ها
سلیمی:

کمبود زیرساخت های اینترنتی در روستا های محلات و دلیجان مشهود است

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه کمبود زیر ساخت های اینترنتی در روستا های محلات و دلیجان مشهود است، گفت: آموزش مجازی سراسری نیازمند توجه ویژه به مناطق محروم است.
کمبود زیرساخت های اینترنتی در روستا های محلات و دلیجان مشهود است عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه کمبود زیر ساخت های اینترنتی در روستا های محلات و دلیجان مشهود است، گفت: آموزش مجازی سراسری نیازمند توجه ویژه به مناطق محروم است. https://cdn.icana.ir/d/019/201903100898511862.jpg کمبود,زیرساخت,های,اینترنتی,در,روستا,های,محلات,و,دلیجان,مشهود,است Icana

علیرضا سلیمی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره توسعه مدارس اینترنتی در روستاهای محلات و دلیجان،گفت: متاسفانه بحران کرونا برطبق اعلام وزارت بهداشت و درمان، روزانه جان بسیاری از هموطنانمان را می گیرد بنابراین در بازگشایی مدارس می بایست ،پاسداری از سلامت دانش آموزان  در اولویت قرار بگیرد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحران کرونا در ایران روزانه بیش از 200نفر را به کام مرگ می‌کشاند، تصریح کرد: اگردر بحران کرونا اعتقاد داریم، آموزش به کودکان و دانش آموزان در مدارس کشور به تاخیر نیافتد باید فکر اساسی برای توسعه زیر ساخت های اینترنتی در مدارس کشور کرد.

وی ادامه داد: در برخی از مناطق روستایی حتی اینترنت نداریم بنابراین سوال اینجا است زمانی که ما حتی اینترنت برای ارائه به دانش آموزان روستایی نداریم چگونه می توانیم به طریق سراسری کلاس های آنلاین آموزشی برگزار کنیم.

سلیمی افزود: بر مبنای قانون دولت موظف است که آموزش رایگان را برای دانش آموزان تضمین کند و این در حالی است که  بسیاری از دانش آموزان  روستایی فاقد  یک وسیله هوشمند  اینترنتی هستند.

 نماینده  مردم محلات در  مجلس  تاکید کرد: در برخی از مناطق روستایی، دانش آموزان تنها با یک  تلفن همراه مجبور  هستند، کلاس  های آنلاین آموزشی  را  پشت سر بگذارند بنابراین  دولت  می بایست  آموزش  آنلاین را  در  تمام نقاط  کشور  اعم محروم وغیر  محروم را به طریق یکسان سازی  به جریان بی اندازد  تا هیچ دانش آموزی  از  تحصیل جای نماند. 

وی افزود: دولت می بایست با یکسری سیاست های اصولی مقدمات آموزش مجازی را به طریق گسترده برای تمام دانش آموزان در کشور برنامه ریزی کند تا خدایی نکرده، حتی یک نفر هم برای نبود امکانات و شرایط بد اقتصادی از  تحصیل  باز نماند.

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه کمبود زیرساخت های اینترنتی در روستا های محلات و دلیجان مشهود است، یادآورشد: آموزش مجازی سراسری نیازمند توجه ویژه به مناطق محروم است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet