هدر موبایل
1399/05/12 22:49:00
سرویس سیاسی
عباس زاده با اشاره به بیانات رهبری:

تحریم‌ها سدی سر راه توسعه صنعت هسته‌ای نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است جمهوری اسلامی به تنهایی به فناوری هسته‌ای دست پیدا کرده است و تحریم‌ها نمی‌تواند مانع ادامه راهمان شود.
تحریم‌ها سدی سر راه توسعه صنعت هسته‌ای نیست عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است جمهوری اسلامی به تنهایی به فناوری هسته‌ای دست پیدا کرده است و تحریم‌ها نمی‌تواند مانع ادامه راهمان شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201905103315895248.jpg تحریم‌ها,سدی,سر,راه,توسعه,صنعت,هسته‌ای,نیست Icana

محمود عباس زاده مشکینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فرمایشات مهم رهبر معظم انقلاب درباره تحریم‌ها و اهمیت فناوری هسته ای گفت: انرژی هسته ای یک فناوری راهبردی است که در همه ابعاد زندگی بشری تأثیر بی بدیل داشته و محدود به حوزه انرژی نشده و به حوزه های کشاورزی، صنعت، دامداری، پزشکی و دفاعی کمک می کند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: انرژی هسته ای از مولفه های قدرت یک کشور است که در ایران نهادینه شده و دانشمندان و متخصصان بسیاری را تربیت کرده است تا جایی که هم اکنون این انرژی در کشورمان بومی شده و امکان صدور آن را نیز داریم.

وی در ادامه استفاده از تکنولوژی هسته ای را حق همه ملت ها دانست و افزود: جمهوری اسلامی به تنهایی برای رسیدن به فناوری هسته ای تلاش کرد و به دستاوردهای مهمی رسید، ضمن اینکه فعالیت هسته ای جمهوری اسلامی در چارچوب پروتکل هسته ای بوده و ایرادی برای ادامه آن وجود ندارد.

عباس زاده مشکینی همچنین با اشاره به بخش دیگری از بیانات رهبر معظم انقلاب درباره ضرورت عدم اعتماد به اروپایی ها، عنوان کرد: اروپا و آمریکا تحت تأثیر گفتمان یکجانبه گرایی غربی هستند و سیاست های آنها از هم جدا نیست؛ صرفا نقش آنها متفاوت بوده که اروپایی های نقش پلیس خوب و آمریکایی ها پلیس بد را بازی می کنند.

وی افزود: اروپا در آخرین قطعنامه خود علیه جمهوری اسلامی نشان داد چه نگاهی به ایران دارد و صرفا به فکر منافع خود است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه جمهوری اسلامی به صورت یک طرفه با کشوری وارد ارتباط نمی شود، خاطرنشان کرد: سیاست جمهوری اسلامی برقرار روابط دوستانه با کشورها به جز رژیم صهیونیستی است اما از آنجایی که برخی کشورهای اروپایی همواره اقدامات خبیثانه ای علیه ما داشته اند، باعث شده اند نسبت به آنها بی اعتماد شده و هرگز بر اساس سیاست برد-باخت با آنها وارد تعامل نخواهیم شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet