هدر موبایل
1399/05/12 07:00:00
سرویس استان ها
قاسمی پور با اشاره به مشکلات بیماران کلیوی در مریوان:

کسری دارو، فضا را برای حضور دلالان هموار می کند/ رفع مشکلات بیماران دیالیزی در اولویت قرار گیرد

نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه رفع مشکلات بیماران کلیوی و دیالیزی مریوان در اولویت قرار بگیرد، گفت: کسری دارو در داروخانه ها فضا را برای جولان دلالان هموار می کند بنابراین نباید اجازه داد بیماران برای تهیه دارو با مشکل روبه رو شوند.
کسری دارو، فضا را برای حضور دلالان هموار می کند/ رفع مشکلات بیماران دیالیزی در اولویت قرار گیرد نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه رفع مشکلات بیماران کلیوی و دیالیزی مریوان در اولویت قرار بگیرد، گفت: کسری دارو در داروخانه ها فضا را برای جولان دلالان هموار می کند بنابراین نباید اجازه داد بیماران برای تهیه دارو با مشکل روبه رو شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005109957696121.jpg کسری,دارو،,فضا,را,برای,حضور,دلالان,هموار,می,کند/,رفع,مشکلات,بیماران,دیالیزی,در,اولویت,قرار,گیرد Icana

شیوا قاسمی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت بیماران کلیوی و دیالیزی در مریوان سروآباد، گفت: با توجه به بحران بیماری کرونا نباید اجازه داد، مشکلات بیماران کلیوی و دیالیزی در تهیه دارو حاد شود زیرا به هیچ وجه ممکن کمبود دارو نمی تواند ،توجیه منطقی داشته باشد.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بازدید از انجمن حمایت بیماران کلیوی به نیت رفع مشکلات بیماران در حوزه بهداشت و درمان انجام شد که امیدواریم با مساعدت مسئولان هر چه سریعتر مشکلات بیماران کلیوی ودیالیزی مرتفع شود.

وی ادامه داد: دراین بازدید برای احداث ساختمان ویژه برای انجمن حمایت از بیماران کلیوی مذاکراتی انجام شد تا این مهم عملیاتی شود تا شاهد حل مشکلات دارویی و درمانی بیماران کلیوی باشیم.

قاسمی پور افزود: وزارت بهداشت و درمان  به عنوان بازوی حمایتی از بیماران نباید اجازه دهد که کسری دارو در بازار حکمفرما شود  زیرا زمانی که کسری دارو  در حوزه داروخانه مشاهد شود، مشخص است که  فضا برای ورود دلالان  به بازار دارو مهیا می شود بنابراین در این فضا مشخص است که داروی قاچاق و تقلبی در بازار با نرخ های گزاف رواج پیدا می کند.

وی با بیان اینکه انجمن حمایت از بیماران کلیوی، پیوندی و دیالیزی شهرستان مریوان ۲۲۰ نفر عضو دارد، ادامه داد: درسال جهش تولید می بایست داروسازان ایرانی در حوزه تولید حمایت شوند تا بتوان  از ظرفیت تولید داخلی در سازمان غذا ودارو استفاده بهینه کرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه رفع مشکلات بیماران کلیوی و دیالیزی مریوان در اولویت قرار بگیرد، یادآورشد: کسری دارو در داروخانه ها فضا را برای جولان دلالان هموار می کند بنابراین نباید اجازه داد بیماران برای تهیه دارو با مشکل روبه رو شوند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet