هدر اصلی
1399/05/11 10:14:13
سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس:

پروتکل‌های بهداشتی در آزمون دکتری رعایت نشد / با وضعیت فعلی برگزاری سایر آزمون‌ها امکان پذیر نیست

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری با انتقاد از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری آزمون دکتری، تصریح کرد: با وضعیت فعلی برگزاری آزمون سراسری و ارشد به هیچ عنوان امکان پذیر نیست.
پروتکل‌های بهداشتی در آزمون دکتری رعایت نشد / با وضعیت فعلی برگزاری سایر آزمون‌ها امکان پذیر نیست سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری با انتقاد از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری آزمون دکتری، تصریح کرد: با وضعیت فعلی برگزاری آزمون سراسری و ارشد به هیچ عنوان امکان پذیر نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/202008109222769210.jpg پروتکل‌های,بهداشتی,در,آزمون,دکتری,رعایت,نشد,/,با,وضعیت,فعلی,برگزاری,سایر,آزمون‌ها,امکان,پذیر,نیست Icana

احمدحسین  فلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار   خبرگزاری خانه ملتاظهار کرد: با وجود وعده مسئولان وزارت علوم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی اما گزارش‌های داوطلبان حاکی از این است که برگزاری آزمون دکتری با ایرادات بسیاری همراه بوده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در حوزه‌ها را یکی از اصلی ترین ایرادات آزمون هفته گذشته دانست و افزود: سازمان سنجش فقط تصاویری از برخی حوزه‌های محدود منتشر کرده که در سایر حوزه‌ها اوضاع نابه سامان تری حاکم بوده است.

وی ادامه داد: بی نظمی در برگزاری آزمون و تاخیر در ورود داوطلبان به حوزه‌های آزمونی به دلیل بی تدبیری سازمان سنجش در ارسال به موقع سوالات و محیا کردن محل استقرار داوطلبان یکی دیگر از ایرادات آزمون دکتری بوده که سازمان سنجش باید در این باره توضیح دهد.

فلاحی یادآور شد: عدم وجود سیستم تهویه هوا در محل برگزاری آزمون‌ها یکی دیگر از ایرادات در حوزه‌های برگزاری آزمون بود؛ بعضا تهویه هوا از طریق باز کردن پنجره ها صورت گرفته که موجب گرما هوای محیط و تنگی نفس برای داوطلبان ماسک زده می‌شد.

وی اضافه کرد: حتی برخی از داوطلبان از ماسک استفاده نکرده بودند که نمونه آن در حوزه امتحانی دانشگاه بوعلی است که تصاویر آن قابل مشاهده است.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس ادامه داد: با چنین اوضاعی به هیچ عنوان نمی‌توان آزمون‌های پر جمعیت ارشد و سراسری را برگزاری کرد و باید پذیرفت که برگزاری آزمون سلامت دانشجو را به خطر می‌اندازد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet