ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1399/05/12 15:19:55
سرویس اقتصادی
اوسطی:

تکمیل زنجیره تولید سموم کشاورزی ضرورت دارد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در زمینه تامین مواد اولیه و تکنیکال تولید سموم بخش کشاورزی وابستگی به واردات بسیار شدید است و باید تکمیل زنجیره تولید سموم کشاورزی در داخل کشور پیگیری شود.
تکمیل زنجیره تولید سموم کشاورزی ضرورت دارد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در زمینه تامین مواد اولیه و تکنیکال تولید سموم بخش کشاورزی وابستگی به واردات بسیار شدید است و باید تکمیل زنجیره تولید سموم کشاورزی در داخل کشور پیگیری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202006101919101719.jpg تکمیل,زنجیره,تولید,سموم,کشاورزی,ضرورت,دارد Icana

پرویز اوسطی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص  تولید سموم مورد نیاز بخش کشاورزی، گفت: خوشبختانه در زمینه فرموله کردن سموم کشاورزی اقدامات خوبی در داخل کشور صورت گرفته و بخش‌های تولیدی توانسته‌اند 90درصد سموم مورد نیاز کشور را فرموله کنند.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در زمینه تامین مواد اولیه و تکنیکال تولید سموم بخش کشاورزی وابستگی به واردات بسیار شدید است، ادامه داد: باید تکمیل زنجیره تولید سموم کشاورزی در داخل کشور پیگیری شود تا در این حوزه نیز به خودکفایی کامل دست پیدا کنیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا در زمینه تولید مواد تکنیکال سموم کشاورزی به خود کفایی دست پیدا کنیم، عنوان کرد: در زمینه واردات سموم کشاورزی باید اولویت با واردات محصولات اساسی ، راهبردی و استراتژیک باشد تا حداقل بهره‌وری را از ارز خارج شده از کشور و نهاده‌ای که وارد می‌شود داشته باشیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطر نشان کرد: متاسفانه در زمینه واردات سموم کشاورزی در حال حاضر اولویت ها رعایت نمی شود این موضوع باید حتماً در دستور کار قرار بگیرد تا نیاز کشور به محصولات اساسی و راهبردی تامین شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet