ایام محرم 1398
1399/05/13 14:53:00
سرویس استان ها
نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس:

کانون جمعیتی تبریز با خطر کم آبی تهدید می شود

نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس با انتقاد از عملکرد دولت، به بحران کم آبی حوزه انتخابیه خود پرداخت و تاکید داشت دولت باید با برنامه جامع سایه این تهدید را از سر مردم شمال غرب کشور بردارد.
کانون جمعیتی تبریز با خطر کم آبی تهدید می شود نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس با انتقاد از عملکرد دولت، به بحران کم آبی حوزه انتخابیه خود پرداخت و تاکید داشت دولت باید با برنامه جامع سایه این تهدید را از سر مردم شمال غرب کشور بردارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201603102165404593.jpg کانون,جمعیتی,تبریز,با,خطر,کم,آبی,تهدید,می,شود Icana

احمد علیرضابیگی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه حوزه انتخابیه اش سخت درگیر بحران آب است، گفت: امروز شهر تبریز به عنوان کانون جمعیتی بزرگ در شمال غرب کشور که غریب به 50 درصد جمعیت آذربایجان شرقی در شهر تبریز و حومه آن سکونت دارند با موضوع کم آبی دست به گریبان است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هر چند که عنوان می شود علت وقوع کم آبی افزایش مصرف به واسطه بیماری کرونا است اما این بحران به غفلتی که دولت در موضوعات استراژیک و مهم مردم آذربایجان داشته بر می گردد، که تامین آب یکی ازاین موضوعات استراتژیک است.

این نماینده مجلس با اشاره به یکی از طرح های عمرانی تامین آب تبریز، اظهار داشت: در طرح های بلند مدت استراتژیک آذربایجان شرقی به منظور تامین آب تبریز، دشت تبریز و دشت شبستر انتقال آب از رودخانه ارس پیش بینی شده بود، بخشی از پروژه در دولت های نهم و دهم انجام شد، سدی احداث شد تا مازاد حق آبه تبریز را پشت خود نگه دارد اما پس از آن به واسطه لغو این مصوب، ادامه اجرای طرح مذکور توسط دولت آقای روحانی، به دست فراموشی سپرده شد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در حال حاضر کانون جمعیتی تبریز و حیات  در این منطقه به مخاطره افتاده است، مردم با قطعی و جیره بندی آب مواجه شده هستند، آب به نقاط مرتفع نمی رسد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای حل بحران و رفع سایه تهدید از سر مردم تبریز لازم است در دولت چاره اندیشی صورت گیرد، چرا که در دوران پر آبی  به سر می بریم، بارندگی به قدری خوب بوده که دریاچه ارومیه حیات خود را از سر گرفته، بنابراین، آنچه اتفاق افتاده معلول فقدان بینش استراتژیک و جامع برای پشتیبانی از حیات مردم در تبریز بوده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet