خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/05/11 20:51:00
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امور داخلی کشور:

اصلاح قانون انتخابات با رعایت حقوق مردم انجام می شود

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در هر سه حوزه انتخاباتی، یعنی ریاست جمهوری، مجلس و شوراهای شهر و روستا باید اصلاحاتی با نگرش کوتاه مدت انجام شود به نحوی که اصلاحات قابل اجرا در انتخابات ۱۴۰۰ باشد.
اصلاح قانون انتخابات با رعایت حقوق مردم انجام می شود عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در هر سه حوزه انتخاباتی، یعنی ریاست جمهوری، مجلس و شوراهای شهر و روستا باید اصلاحاتی با نگرش کوتاه مدت انجام شود به نحوی که اصلاحات قابل اجرا در انتخابات 1400 باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201904101013298523.jpg اصلاح,قانون,انتخابات,با,رعایت,حقوق,مردم,انجام,می,شود Icana

احمد علیرضابیگی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه اصلاح قانون انتخابات یکی از اولویت کمیسیون امورداخلی و شوراها است، گفت: در کمیسیون دو کارگروه برای اصلاح قانون انتخابات شوراهای شهر و روستا و قانون انتخابات ریاست جمهوری و مجلس تشکیل شده است، علاوه بر این اقدام از سوی دولت لایحه قانون جامعه انتخابات به مجلس ارسال شده که باید مورد ارزیابی قرار گیرد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در دوره دهم مجلس کا مفصلی در ارتباط با اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی صورت گرفت، شورای نگهبان به برخی از مصوبات ایراد گرفته و برخی تایید نهایی شد، از این رو باید مصوبات ابتر مجدد بررسی، اصلاح و برای تصویب به صحن ارسال شود.

وی با تاکید براینکه برای اصلاح قانون انتخابات باید تمام اقدامات تجمیع شود، اظهار داشت: در هر سه حوزه انتخاباتی، یعنی ریاست جمهوری، مجلس و شوراهای شهر و روستا باید اصلاحاتی با نگرش کوتاه مدت انجام شود به نحوی که اصلاحات قابل اجرا در انتخابات 1400 باشد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: این اصلاحات باید بیشتر ناظر بر حقوق مردم باشد و از سوی دیگر به نحوی اعمال شود که حقی از انتخاب شونده ضایع نشود، همچنین کسانی به عنوان نماینده مردم در مجلس و شوراهای شهر و روستا راه پیدا کنند که استحقاق مسئولیت ها را داشته باشند.

علیرضا بیگی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، تاکید کرد: در حوزه های ارزیابی و تعیین صلاحیت و همین طور نظارت بر اجرای انتخابات باید تقسیم بندی شده اصلاحاتی انجام دهیم که بتواند ضامن حفظ حقوق مردم باشد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: در موضوع انتخابات شوراهای شهر و روستا باید به اصالت احزاب توجه شود و بر این مبنا انتخابات را به صورت تناسبی برگزار کنیم به نحوی که همه آحاد مردم از هر سلیقه فکری و هر گفتمانی احساس کننده از جانب آنها در شورای شهر و روستا نمایندگانی دارند که اراده آنها را جاری خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet