هدر موبایل
1399/05/12 19:45:00
سرویس اقتصادی
صفائی:

چه خطری بورس را تهدید می‌کند؟ /دولت عرضه و تقاضا را در بورس متوازن نگه دارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه خطر افزایش غیرواقعی قیمت‌ها بورس را تهدید می‌کند، گفت: ممکن است به صورت دفعی با ترکیدن این حباب‌ها رو به رو شویم که در این مرحله خانواده‌هایی که با منابع خرد وارد بورس شدند به شدت متضرر می‌شوند.
چه خطری بورس را تهدید می‌کند؟ /دولت عرضه و تقاضا را در بورس متوازن نگه دارد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه خطر افزایش غیرواقعی قیمت‌ها بورس را تهدید می‌کند، گفت: ممکن است به صورت دفعی با ترکیدن این حباب‌ها رو به رو شویم که در این مرحله خانواده‌هایی که با منابع خرد وارد بورس شدند به شدت متضرر می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005105549648615.jpg چه,خطری,بورس,را,تهدید,می‌کند؟,/دولت,عرضه,و,تقاضا,را,در,بورس,متوازن,نگه,دارد Icana

محمد صفائی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به رونق بورس در چند ماهه اخیر، گفت: بورس نسبت به شاخص‌های دیگری مانند ارز، طلا و خودرو جایگاه بهتری برای سرمایه گذاری دارد و منفعت سرمایه‌گذاری در بورس به ویژه شرکت‌های تولیدی برای  کشور به مراتب بیشتر است اما دولت باید عرضه را در بورس مدیریت و متوازن کند تا تقاضا بیشتر از عرضه نباشد چراکه درصورت تشدید تقاضا بدون شکل‌گیری عرضه جدید، امکان تولید حباب و واقعی نبودن افزایش قیمت‌ها در بورس وجود دارد.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خطر افزایش غیرواقعی قیمت‌ها بورس را تهدید می‌کند، افزود: ممکن است به صورت دفعی با ترکیدن این حباب‌ها رو به رو شویم که در این مرحله خانواده‌هایی که با منابع خرد وارد بورس شدند به شدت متضرر می‌شوند لذا امیدواریم دولت با مدیریت صحیح بورس مانع از این اتفاق شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بورس تاکنون به خوبی پیش رفته که به نفع اقتصاد ملی است، ادامه داد: درصورت تقویت عرضه، نقدینگی سنگین جامعه به سمت تولید هدایت ‌خواهد شد، همچنین اگر شرکت‌های جدید با سرعت متناسب با تقاضا وارد بورس شوند عرضه و تقاضا از تعادل لازم برخوردار می‌شوند حباب در بورش طی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت شکل نمی‌گیرد./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet