خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/05/11 14:17:59
سرویس سیاسی
/توئیت ملت/

از «جریان تحریف» تا سفر به شوش و پیگیری مشکلات «کارگران هفت تپه»

حضور پرتعداد نمایندگان مجلس یازدهم در شبکه‌های اجتماعی به‌ویژه توییتر فرصت آگاهی از دغدغه‌ها و عملکرد آنها را فراهم آورده است. منتخبان جدید ملت در توییتر به ارائه نظرات خود درباره موضوعات روز و گزارش عملکرد از فعالیت‌های مجلس می‌پردازند و واکنش‌های کاربران این شبکه‌های اجتماعی هم گاهی انتقاد و طنز و گاهی حمایت و تشویق است.
از «جریان تحریف» تا سفر به شوش و پیگیری مشکلات «کارگران هفت تپه» حضور پرتعداد نمایندگان مجلس یازدهم در شبکه‌های اجتماعی به‌ویژه توییتر فرصت آگاهی از دغدغه‌ها و عملکرد آنها را فراهم آورده است. منتخبان جدید ملت در توییتر به ارائه نظرات خود درباره موضوعات روز و گزارش عملکرد از فعالیت‌های مجلس می‌پردازند و واکنش‌های کاربران این شبکه‌های اجتماعی هم گاهی انتقاد و طنز و گاهی حمایت و تشویق است. https://cdn.icana.ir/d/019/201907108602425518.jpg از,«جریان,تحریف»,تا,سفر,به,شوش,و,پیگیری,مشکلات,«کارگران,هفت,تپه» Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در این گزارش مروری داریم بر برخی توئیت های خبرساز نمایندگان مجلس که درباره مسائل روز موضعی توئیتری گرفتند.

یکی از محورهایی که نمایندگان در توییتر به آن پرداختند، بیانات رهبر انقلاب به مناسبت عید قربان بود.

مالک شریعتی، نماینده تهران در مجلس در توئیتی نوشت: جریان تحریف یعنی: آن روز که بشاراسد با تدبیر و شجاعت حاج قاسم به تهران آمد، از ناراحتی بی خبری استعفا دهی و جشن مقاومت را به حاشیه ببری... ولی امروز برای دفاع از خسارتهای برجام به معیشت مردم در "جریان تحریم"، در مجلس ادعا کنی هر هفته کارهایت را با شهید سلیمانی هماهنگ میکردی!

علی خضریان، نماینده تهران در مجلس در توئیتی نوشت: جریان تحریف با تنزل چالش هویتی آمریکا با انقلاب اسلامی به مسایل دست چندمی چون هسته‌ای، موشکی و منطقه‌ای ایران و آدرس غلط دادن در مسایل اقتصادی، تلاش دارد تا با حذف پارامترهای قدرت ملی به بهانه معیشت اجتماعی، زمینه غلبه دشمن بر استقلال و عزت ملی را فراهم کند.

الهام آزاد، نماینده نائین در مجلس در توئیتی نوشت: "اگر جریان تحریف شکست بخورد جریان تحریم نیزقطعا شکست می‌خورد" شعار مردم در آغاز نبرد اراده‌ها درمبارزات ابتدای انقلاب"میجنگیم با شیطان،چه کارتر،چه ریگان" بود و اکنون کافی است برخی دلبستگان،نگران فیل امریکایی نباشند و به الاغ دموکرات دل نبندند و تکیه برخداوند و توان داخلی نمایند.

ولی اسماعیلی، نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در توئیتی نوشت: رهبر انقلاب: اگر جریان تحریف شکست بخورد، جریان تحریم قطعاً شکست خواهد خورد، زیرا که عرصه، عرصه‌ی جنگ اراده ها است.

سید نظام الدین موسوی، نماینده تهران در مجلس در توئیتی نوشت: جریان تحریف یعنی آنجا که گفتند خزانه خالی است. جریان تحریف یعنی آنجا که گفتند امضای کری، تضمین است. جریان تحریف یعنی برجام مشکل آب خوردن را حل میکند. جریان تحریف یعنی هواپیمایی که بوی نویی میداد. جریان تحریف یعنی دلار هزار تومانی. جریان تحریف یعنی جشن آن شب در میدان ولی عصر...

این نماینده مجلس در توئیتی دیگر نوشت: مقابل فرمانداری شوش در جمع کارگران هفت تپه حاضر شدیم. ۳ماه است حقوق نگرفته اند و ۴۹ روز است زیر آفتاب سوزان مطالبه حقشان را دارند. از وعده های توخالی عصبانی بودند اما گوششان هنوز شنوای حرف حق است و به عدالت امید دارند. تا آخربرای احقاق حقوق قانونی اشان در کنارشان خواهیم ماند.

احمد نادری، نماینده تهران در مجلس نیز در همین رابطه در توئیتی نوشت: بهمراه آقایان سیدنظام الدین موسوی و علی خضریان برای بررسی وضعیت امور شرکت هفت تپه و اعتراضات کارگران آن، به شوش آمده ایم. وضعیت غم انگیز این روزهای هفت تپه محصول سیاستهای نئولیبرال و خصوصی سازیهای بی ضابطه و کاملا رابطه ای است و بایستی فکر جدی به حال عاملان آن کرد.

این نماینده مجلس در توئیتی دیگر نوشت: ۴۹ روز است که کارگران هفت تپه در دمای بالای ۵۰ درجه روبروی فرمانداری شوش تجمع می کنند و دو خواسته دارند: پرداخت حقوق معوقه که سه ماه است پرداخت نشده؛ و اینکه خصوصی سازی رابطه ای متوقف شود تااین شرکت عظیم وقدیمی به روال سابق خود برگردد. دولت  نئولیبرال باید صدای کارگران را بشنود.

مجتبی توانگر، نماینده تهران در مجلس در توئیتی نوشت: در گفتگو با اندیشمندان جوان اندیشکده اقتصادمقاومتی گفتم: اگر تنها۶۰درصد خانه های خالی باوضع این مالیات وبا نرخ بازدارنده به بازار عرضه شوند،معادل ۲سال نیازکشور به مسکن تامین می‌شود ونیاز نیست دولت هیچ‌گونه اعتباری برای ساخت وتولید این تعداد مسکن هزینه کند.

احمد امیر آبادی فراهانی، عضو هیئت رئیسه مجلس در واکنش به حضور نمایندگان تهران در شوش و پیگیری کارگران شرکت نیشکر هفت تپه نوشت: در طول سه دوره نمایندگی ام اولین بار است که می بینم نمایندگان تهرانی در خصوص مشکلات شهرستانها احساس مسئولیت و پیگیری می کنند درود به شرفتان.

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، نایب رئیس مجلس در توئیتی نوشت: معتقدم سیاست‌های پسا کرونا در مورد تأثیر قرنطینه و تعطیلی عمومی باید شامل یک تحلیل کامل و فراتر از شاخص‌های بهداشتی باشد. تا علاوه بر حفظ حداکثری سلامت جامعه، بتواند به عوامل دیگری مانند ساختارهای خانوادگی، خصوصیات فردی مانند وضعیت اقتصادی، اجتماعی، قومیت و ... لحاظ کند.

محسن زنگنه، نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس در توئیتی نوشت: آیت الله رئیسی سلام علیکم. رهبر معظم انقلاب امروز تایید و تاکید فرمودند که علل سیاسی و امنیتی باعث بالا رفتن ارز است. یکی از آن دلایل، بازارهای فردایی غیر رسمی در ایران، هرات، سلیمانیه و ... است. قطعا شناسایی عوامل و برخورد قانونی قاطع با آنها در تثبیت قیمت ارز موثر خواهد بود.

حسن شجاعی، نماینده مردم ابهر در مجلس در توئیتی نوشت: هزاران پیام و تماس از سراسر کشور در مورد تعویق کنکور داشتم. از اینکه امکان پاسخگویی به همه عزیزان را نداشتم، عذرخواهی می کنم. فرزند من نیز کنکوری است ولی تصمیم گیری احساسی یا تحت فشار را به مصلحت کشور نمی دانم، لذا همه ابعاد ماجرا را سنجیدم و نسبت به تعویق کنکور قانع شدم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet