ایام محرم 1398
1399/05/17 12:25:00
سرویس سیاسی
رضایی با اشاره به اهمیت توسعه روابط ایران و گرجستان:

عبور از تحریم‌های یکجانبه آمریکا با گسترش روابط دو جانبه امکان‌پذیر است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بدون شک می توانیم از بسیاری مشکلات فعلی و تحریم های یکجانبه آمریکا با گسترش روابط دو جانبه عبور کنیم.
عبور از تحریم‌های یکجانبه آمریکا با گسترش روابط دو جانبه امکان‌پذیر است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بدون شک می توانیم از بسیاری مشکلات فعلی و تحریم های یکجانبه آمریکا با گسترش روابط دو جانبه عبور کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201602108999958469.jpg عبور,از,تحریم‌های,یکجانبه,آمریکا,با,گسترش,روابط,دو,جانبه,امکان‌پذیر,است Icana

ابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با افزایش سطح تعاملات جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه از جمله گرجستان، گفت: امروزه همه کارشناسان سیاسی اعتقاد دارند توسعه روابط بین دولت ها می تواند موجب کاهش مشکلات داخلی کشورها شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به عنوان مثال زمینه مبادلات تجاری و اقتصادی و صادرات با انعقاد توافقنامه های مختلفی بین کشورها فراهم می شود؛ این موضوع سبب اشتغالزایی، ارزآوری و غیره خواهد شد که دستاورد مثبت افزایش تعامل با کشورها بشمار می رود.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی از تقویت روابط با کشورهای دنیا استقبال می کند، ادامه داد: بر این اساس در توسعه روابط دوجانبه، جامعه 600 میلیونی همسایگان که دارای اقتصاد 2 هزار میلیارد دلاری هستند، در اولویت قرار دارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: بدون شک می توانیم از بسیاری مشکلات فعلی و تحریم های یکجانبه آمریکا با مرور و گسترش روابط دوجانبه عبور کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم فرهنگ مشترک موجود بین همسایگان با ایران بیش از گذشته در بین مسئولان کشورها مورد توجه قرار بگیرد تا شاهد ثبات بیشتری در منطقه باشیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سفیر ایران و نخست‌وزیر گرجستان نسبت به توسعه و تقویت روابط دوجانبه ابراز امیدواری کردند.

در این دیدار، طرفین با مرور روابط دو کشور و با نگاهی به حساسیت‌های مسائل منطقه ای، ابراز امیدواری کردند با عبور از مشکلات فعلی، روابط ایران و گرجستان بر اساس فرهنگ و تمدن مشترک گسترش و توسعه یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet