خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/08/12 17:34:00
سرویس صحن
حیدری دولت را از ایجاد التهاب در جامعه نهی کرد

دولت از روند تعامل با مجلس دور شده است

**حیدری اظهارات امروز رییس جمهوری را فاقد وجاهت قانونی دانست و گفت: دولت از رند تعامل با مجلس خارج شده است.

نورالله حیدری نماینده اردل و فارسان در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: دولت باید پس از تصویب طرح هدفمندکردن یارانه‌ و تایید شورای نگهبان و ابلاغ آن به این قوه این قانون را به اجرا درآورد و در صورت عدم اجرای آن تخلف کرده و قابل پی‌گیری است.

وی با اشاره به اظهارات رییس جمهور در صحن‌علنی امروز افزود: دولت فرصت‌های زیادی در طول بررسی این طرح در مجلس داشت، به ویژه در روز‌های اخیر می‌توانست نسبت به این موضوع اگر دغدغه‌ و اعتراضی داشت به صورت قانونمند درکمیسیون‌های مربوطه حاضر شود و نگرانی‌های خود را بیان می‌کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات تصریح کرد: رییس جمهور اگر به کل این طرح و یا مواد آن حساس بود می‌توانست با دعوت از نمایندگان و توجیه آنان حساسیت‌های خود را مطرح می‌کرد اما موضع امروز ایشان از وجاهت قانونی برخوردار نیست وحتی از بحث تعامل هم دور شده است.

وی گفت: مجلس و دولت می‌توانند در فرصت‌های گوناگون نظراتشان را با استدلال‌های منطقی یکی کند و این مباحث را باتوجه به شرایط کنونی و التهاب کشور این گونه به رسانه‌ها و افکار عمومی جامعه نکشانیم.

حیدری افزود: انتظار ملت این بوده است که اگر بین قوای مختلف مسئولین تراز اول کشور اختلاف نظر وجود دارد آن را در محافل کاملاً دوستانه و منطقی حل کنند.

وی گفت: متاسفانه عمدتاً تلاش رییس جمهور این است که هر موضوعی را به سطح و بدنه جامعه بکشانند و بعد هم می‌گویند ما برای افکار عمومی احترام قائل هستیم این معنایش این نیست، زیرا مردم به دنبال آرامش و اتحاد هستند و به دنبال این هستند که همه قوای نظام با یک وحدت مشکلات آنها را به سامان برسانند.

نماینده اردل و فارسان اظهار داشت: اینکه بیائیم دیدگاه‌های کارشناسی خود را که طبیعتاً‌ هم ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد به قضاوت مردم بسپاریم این که مردم را در بین دوراهی‌ها قرار دهیم و جو را ملتهب کنیم حرکت مناسب و درستی نیست.

وی با اشاره به استرداد طرح هدفمندکردن یارانه‌ها توسط دولت با بیان این که مجلس بارها رییس جمهور را دعوت به رعایت قانون کرده است، گفت: تقاضای استرداد هم باید در چارچوب قوانین و مقررات باشد. اگر قانون به مجلس اجازه دهد با تقاضای دولت موافقت می‌کند.

 حیدری با بیان اینکه موضع لاریجانی در برخورد با اظهارات رییس جمهور بسیار متین و قابل قبول بود، افزود: لاریجانی نیز امروز به رییس جمهور گفتند که مصوبات اخیر مجلس در طرح هدفمندکردن یارانه‌ها اختیارات خوبی را به دولت داده است و دست دولت کاملاً‌ بسته نیست.

وی گفت: همچنین فرصت برای گفتگو وارائه راه حل‌های جدید وجود دارد لذا نباید تصور کنیم که ما بن بست رسیدیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات تصریح کرد: ما باتوجه به فصل‌الخطاب بودن قانون اساسی و موضع امروز رییس مجلس حتماً به نتیجه خوبی خواهیم رسید و از این مباحث عبور خواهیم کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet