هدر موبایل
1388/08/12 18:56:00
سرویس اقتصادی
مصباحی مقدم در گفت و گو با خانه ملت

احتمال استرداد لایحه ضعیف است

**مصباحی‌مقدم اظهار داشت: رییس جمهور قبلاً تاکید بلیغی بر تغییر حساب ویژه و تبدیل آن به صندوق نداشتند.

غلامرضا مصباحی‌مقدم رییس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه زمان تشکیل جلسات کمیسیون ویژه دولت در مورد اصلاح جدول قیمت‌ها و دهک‌های مشمول یارانه‌ها تاکید داشت گفت: رییس جمهور نیز در خصوص اصلاح این موارد تاکید داشتند.

وی در ادامه افزود: کمیسیون ویژه در ارتباط با موارد تاکیدی رییس جمهور همراهی موارد را اصلاح کرد.

مصباحی مقدم اظهار داشت: رییس جمهور در مورد برگشت صندوق پیشنهادی به حساب ویژه پیشنهاد داده بود که این مورد را بررسی نمایید و استدلال ایشان این بود که دست دولت بازتر خواهد شد و بهتر است .

رییس کمیسیون ویژه تصریح کرد: رییس جمهور تاکید بلیغی بر تغییر حساب ویژه و تبدیل آن به صندوق نداشتند.

نماینده تهران خاطر نشان کرد: باتوجه به آن که تشکیل صندوق مورد نظر خلاف قانون اساسی است و با این کار 30درصد از بودجه دولت از امکان نظارت و حسابرسی دیوان محاسبات خارج می‌شد کمیسیون با این مسئله موافقت نکرد.

وی با تاکید بر این که در زمان تشخیص و موافقت نکردن کمیسیون ویژه با تشکیل این صندوق نمایندگان دولت نیز حضور داشتند گفت: نمایندگان دولت نظرات خود را مطرح کردند و کمیسیون نیز با دلایل با آن مخالفت نمود.

مصباحی‌مقدم اظهار داشت: رییس جمهور در زمان مخالفت کمیسیون با این تغییر صندوق مطلع شد و اشاراتی نیز داشتند اما تاکیدی بر آن نداشتند و تاکید امروز رییس جمهور در آن زمان اصلاً وجود نداشت.

رییس کمیسیون ویژه در پاسخ به این سئوال که آیا کمیسیون ویژه برای استرداد لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها جلسه‌ای برگزار خواهند کرد یا خیر؟ گفت: برای تشکیل جلسه کمیسیون ابتدا باید هیات رییسه مجلس لایحه را به کمیسیون برگرداند در آن زمان بررسی مجدد صورت می‌پذیرد.

مصباحی‌مقدم تصریح کرد: قبول استرداد لایحه از سوی مجلس بسیار ضعیف است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet