ایام محرم 1398
1399/05/14 20:23:00
سرویس سیاسی
نماینده مردم شیراز:

برای عبور از بحران‌ها باید به ظرفیت‌های داخلی اتکا کنیم

یک نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: ما برای اینکه مشکلات اقتصادی را پشت سر بگذاریم نباید نگاه خود را به غرب معطوف کنیم، بنابراین اساسی‌ترین کار این است که به ظرفیت‌های داخلی متکی شویم.
برای عبور از بحران‌ها باید به ظرفیت‌های داخلی اتکا کنیم یک نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: ما برای اینکه مشکلات اقتصادی را پشت سر بگذاریم نباید نگاه خود را به غرب معطوف کنیم، بنابراین اساسی‌ترین کار این است که به ظرفیت‌های داخلی متکی شویم. https://cdn.icana.ir/d/019/202007109004339430.jpg برای,عبور,از,بحران‌ها,باید,به,ظرفیت‌های,داخلی,اتکا,کنیم Icana

جعفر قادری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به تاثیر مردمی شدن اقتصاد برای عبور از تحریم‌ها اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری بارها روی مسئله تکیه بر توانمندی‌های و ظرفیت‌های داخلی تاکید ویژه‌ای داشته اند و اتفاقا در هر کدام از حوزه‌ها و بخش‌ها هم که به توانمندی‌های داخلی متکی شدیم توانستیم مشکلاتمان را حل کنیم.

وی در ادامه افزود: اگر بخواهیم مصداقی بگوییم در حوزه دفاعی و مسائل و موضوعات سیاسی روی توانمندی‌های داخلی اتکا کردیم که همین موضوع نیز باعث شد تا ما به موفقیت‌هایی دست یابیم؛ بنابراین مدل‌هایی که ما را به غرب وابسته می‌کند نمی‌تواند جوابگوی کشورمان باشد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم به تکیه بر توان داخلی برای عبور از شرایط فعلی اقتصادمان اشاره و تاکید کرد: تا زمانی که ما چشم امیدمان به غرب و بیگانگان باشد و به ظرفیت‌های داخی و جوانان با استعدادا خود توجه‌ای نداشته باشیم نمی‌توانیم مشکلات کشور را حل کنیم.

نماینده مردم شیراز در ادامه افزود: متاسفانه در مقاطع زمانی نگاه‌ها به آنسوی مرزها دوخته شد و همین امر هم باعث شده بود تا از ظرفیت‌ها داخلی غافل بمانیم؛ پس الگوهای خارجی قابل اعتماد نیستند و حداقل برای کشور ما که ناسازگاری‌هایی را با نظام حاکم بر بین‌الملل داریم جوابگو نخواهد بود، اما برخی از کشورها وابسته الگوها و مدل‌ها غربی پاسخگوی نیازها آنها خواهد بود و شاید با اتکا به حمایت‌های اروپا و آمریکا بتوانند مشکلات خود را حل کنند، اما کشور ما باید به ظرفیت‌های داخلی متکی باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet