هدر موبایل
1399/05/12 18:13:16
سرویس فرهنگی
نصیرایی در تشریح دستور کار کمیسیون فرهنگی مجلس

کلیات طرح جهش تولید دانش‌بنیان تصویب شد/ چکش‌کاری طرح در کمیته اصلاح ساختار با همکاری مرکز پژوهش‌ها

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از تصویب کلیات طرح جهش تولید دانش بنیان در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: قرار شد این طرح در کمیته اصلاح ساختار با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.
کلیات طرح جهش تولید دانش‌بنیان تصویب شد/ چکش‌کاری طرح در کمیته اصلاح ساختار با همکاری مرکز پژوهش‌ها سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از تصویب کلیات طرح جهش تولید دانش بنیان در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: قرار شد این طرح در کمیته اصلاح ساختار با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس مورد بررسی بیشتر قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106130500402.jpg کلیات,طرح,جهش,تولید,دانش‌بنیان,تصویب,شد/,چکش‌کاری,طرح,در,کمیته,اصلاح,ساختار,با,همکاری,مرکز,پژوهش‌ها Icana

مجید نصیرایی در گفت‌ و گو با خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ملت، در تشریح نشست امروز ( یک‌شنبه، 12 مردادماه ) کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، از بررسی و تصویب کلیات طرح جهش تولید دانش‌بنیان در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: ما به عنوان کمیسیون فرعی این طرح را بررسی کردیم؛ طرح دارای دو ماده است که بندهای 3 و 8 ماده 17 مربوط به حوزه فرهنگی است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، افزود: رویکردها و ایده‌های جدید و نویی در حوزه جهش تولید و استارتاپ‌ها در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حوزه‌های اقتصادی مطرح می‌شود که احساس می‌شد خلاء هایی در این رابطه وجود دارد که با بحث و گفت و گوهای صورت گرفته در کمیسیون با اصل این نگاه که باید این حوزه ساماندهی و برای آن قانون تعریف شود در کمیسیون موافقت شد و دستگاه‌ها موظف هستند برای این رویکردها و نگاه‌های جدید آیین‌نامه تعریف کنند.

وی ادامه داد: کلیات طرح مذکور در نشست امروز مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد و در نهایت به کمیته برنامه، بودجه و اصلاح ساختار برای بررسی بیشتر و چکش کاری ارجاع شد تا یک تعریف جدید و نظام‌مندی را در این مورد داشته باشیم.

نماینده فردوس، طبس و بشرویه در مجلس یازدهم، یادآور شد: از آنجایی که متن طرح دارای ایراداتی بود بنابراین مقرر شد کمیته مذکور با کمک مرکز پژوهش‌های مجلس متن را تنظیم کرده و به کمیسیون ارائه کنند تا بتوان در مورد آن تصمیم‌گیری کنیم.

نصیرایی افزود: همچنین در نشست امروز پیرامون موضوعات فرهنگی در سطح کشور که گزارشات و اخباری در مورد آنها ارائه می‌شود بحث و گفت وگو شد و طرح شفافیت آرای نمایندگان به عنوان کمیسیون فرعی به کمیسیون فرهنگی ارجاع شد که بررسی آن به نشست آتی کمیسیون موکول شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet