ایام محرم 1398
1399/05/13 11:50:25
سرویس سیاسی
وحدت با اشاره به اقدامات صندوق نوآوری و شکوفایی مطرح کرد؛

آغاز همکاری جدی با مجلس برای تأمین منابع مالی صندوق/ رشد 10 برابری حمایت‌های صندوق از شرکت‌های دانش‌بنیان

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با تأکید بر ضرورت ارتباط صندوق با مجلس، گفت: تلاش داریم با کمک مجلس، منابع صندوق نوآوری و شکوفایی را در راستای حمایت هرچه بیشتر از شرکت‌های دانش‌بنیان تقویت کنیم.
آغاز همکاری جدی با مجلس برای تأمین منابع مالی صندوق/ رشد 10 برابری حمایت‌های صندوق از شرکت‌های دانش‌بنیان رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با تأکید بر ضرورت ارتباط صندوق با مجلس، گفت: تلاش داریم با کمک مجلس، منابع صندوق نوآوری و شکوفایی را در راستای حمایت هرچه بیشتر از شرکت‌های دانش‌بنیان تقویت کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/202008102909396910.jpg آغاز,همکاری,جدی,با,مجلس,برای,تأمین,منابع,مالی,صندوق/,رشد,10,برابری,حمایت‌های,صندوق,از,شرکت‌های,دانش‌بنیان Icana

علی وحدت در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جلسه ای که صبح امروز(دوشنبه، 13 مردادماه) با اعضای هیأت رئیسه مجلس و فراکسیون اقتصاد دانش بنیان داشت گفت: هر جریانی که در راه توسعه کشور شکل می گیرد باید مسیر منطقی خود را طی کرده تا با پختگی کامل به رشد همه جانبه برسد.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه با بیان اینکه در حوزه اقتصاد دانش بنیان علاوه بر رشد جهشی که داشتیم، تلاش کردیم پختگی نیز در همه ابعاد اتفاق بیفتد، عنوان کرد: در سال 92 حدود 50 شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت داشت که امروز این تعداد به بیش از 5 هزار شرکت رسیده است.

وی در ادامه تصریح کرد: تقویت و توسعه شرکت های  دانش بنیان به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارتخانه های علوم و ارتباطات و فناوری اطلاعات شکل گرفت و منجر به ساخت اکوسیستمی شد که با محوریت بخش خصوصی توانسته است در حوزه اقتصادی کشور به ایفای نقش بپردازد.

وحدت در ادامه با بیان اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان یکی از بخش های این اکوسیستم، نقش تأمین مالی شرکت های دانش بنیان را دارد، اظهار داشت: این صندوق تلاش کرده تا در راستای تأمین مالی این شرکت ها، به خوبی از عهده وظیفه خود برآید.

وی افزود: در حال حاضر در وضعیت خوبی قرار داشته و در سال گذشته رشد 10 برابری در خدمات صندوق را شاهد بودیم که امروز نیز گزارشی از عملکرد خود به فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس ارائه دادیم و معتقدیم تشکیل چنین فراکسیونی در مجلس نیز حرکت نوآورانه ای بود.

وحدت در ادامه ضمن تأکید بر حفظ ارتباط صندوق به مجلس بیان داشت: تلاش داریم با کمک مجلس، منابع صندوق نوآوری و شکوفایی را تقویت کنیم تا بتوانیم کمک جدی به تقویت شرکت های دانش بنیان و رشد آن داشته باشیم.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به این مطلب که مسیر تبدیل دانش به ثروت در کشور شکل گرفته و نهادینه شده است، خاطرنشان کرد: امروز شرکت های دانش بنیان به مرحله درآمدزایی و ایجاد اشتغال رسیده اند و کارکنان آن را قشر فارغ التحصیل دانشگاهی و افراد متخصص و دانشمند تشکیل می دهند لذا امیدواریم در سال جهش تولید، شاهد جهش اقتصادی این شرکت ها نیز باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet