ایام محرم 1398
1399/05/13 14:58:04
سرویس اقتصادی
در گفت و گو با خانه ملت مطرح شد؛

انتقاد کوچکی‌نژاد از تحریف اظهاراتش درباره انتخاب رئیس دیوان محاسبات

کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در واکنش به انتشار خبری مبنی بر تعجیل این کمیسیون در انتخاب رئیس دیوان محاسبات به نقل از وی، گفت: اظهارات من درباره انتخاب رئیس دیوان محاسبات بصورت صحیح منتشر نشده است.
انتقاد کوچکی‌نژاد از تحریف اظهاراتش درباره انتخاب رئیس دیوان محاسبات کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در واکنش به انتشار خبری مبنی بر تعجیل این کمیسیون در انتخاب رئیس دیوان محاسبات به نقل از وی، گفت: اظهارات من درباره انتخاب رئیس دیوان محاسبات بصورت صحیح منتشر نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201712104292670814.jpg انتقاد,کوچکی‌نژاد,از,تحریف,اظهاراتش,درباره,انتخاب,رئیس,دیوان,محاسبات Icana

جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به انعکاس نامناسب خبری مبنی بر تعجیل این کمیسیون در انتخاب رئیس دیوان محاسبات به نقل از وی گفت: کمیسیون برنامه و بودجه در بحث انتخاب رئیس دیوان محاسبات براساس قانون باید از میان کاندیداها بعد از بررسی، دو نفر را به صحن علنی معرفی می کرد که این موضوع هم طبق روال ادوار گذشته مجلس انجام شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسائلی میان کمیسیون‌های تدوین آیین نامه داخلی مجلس و برنامه و بودجه در درباره این موضوع وجود داشت، تصریح کرد: براساس قانون، آیین نامه شیوه انتخاب رئیس دیوان محاسبات باید توسط کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی تصویب و در اختیار کمیسیون برنامه و بودجه برای اجرا قرار گیرد که در این رابطه بر روی تعدادی از بندها میان این دو کمیسیون مناقشه ای به وجود آمد که برخی انتقادات در رسانه ها هم ناشی از این همین اختلاف نظر است.

وی ادامه داد:منظور بنده این بوده است که بر روی انتخاب فرد به عنوان رئیس دیوان محاسبات در مجلس انتقادی وجود ندارد، بلکه تنها اختلاف نظر بر روی روش انتخاب رئیس دیوان محاسبات است و باید تفسیر و تصمیم‌گیری درباره مسائل مذکور در صحن علنی انجام شود، معتقدم اکنون انتخاب بذرپاش با رأی بالا در صحن علنی برای ریاست دیوان محاسبات، دیگر محلی برای مناقشه باقی نگذاشته اما قانون مسیرهای مشخصی را برای معترضان و منتقدان به روش تعیین رئیس دیوان مشخص کرده است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بیان کرد: متاسفانه برخی رسانه ها بحث های نادرستی را درباره انتخاب رئیس دیوان محاسبات مطرح کرده اند که امروز هم یکی از همین رسانه ها به نقل از من موضوعی را منتشر کرد که نشان می دهد، خبرنگار اخلاق حرفه ای را رعایت نکرده است و در تیتر خبر آنچه مد نظر بنده بوده بیان نشده است .

کوچکی نژاد اظهار کرد: کمیسیون برنامه و بودجه روز گذشته هم جلسه ای برای بررسی روند انتخاب بذرپاش به عنوان رئیس دیوان محاسبات برگزار کرد و طی بررسی‌ها صحت این انتخابات تایید شد بنابراین این موضوعات باید خاتمه پیدا کند.

نماینده مردم رشت در مجلس اظهار کرد: هردو کاندیدای ریاست دیوان محاسبات از نیروهای باسابقه نظام بوده و اکنون که مجلس انتخاب کرده است پراختن به حواشی جایگاه دیوان محاسبات را زیر سوال می‌برد و این موضوع به صلاح نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet