خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1399/05/17 11:09:00
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس:

ائتلاف راهبردی با کشورها بخشی از دکترین سیاسی است / تامین منافع ملی در صدر روابط دوجانبه استراتژیک است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: برقراری روابط دوجانبه طولانی مدت با کشورهای همسایه راهبردی برای شکوفایی توانمندی ها و ظرفیت های ایران اسلامی است.
ائتلاف راهبردی با کشورها بخشی از دکترین سیاسی است / تامین منافع ملی در صدر روابط دوجانبه استراتژیک است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: برقراری روابط دوجانبه طولانی مدت با کشورهای همسایه راهبردی برای شکوفایی توانمندی ها و ظرفیت های ایران اسلامی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201701102367357177.jpg ائتلاف,راهبردی,با,کشورها,بخشی,از,دکترین,سیاسی,است,/,تامین,منافع,ملی,در,صدر,روابط,دوجانبه,استراتژیک,است Icana

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اهمیت دادن به برخی مولفه ها در برقراری روابط دوجانبه طولانی مدت با کشورهای همسایه و منطقه، گفت: امروزه همه کشورها در عرصه بین المللی تلاش می کنند از طریق راهبرد اتحاد و ائتلاف توانمندی های خودشان را به اشتراک بگذارند.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع ایجاد اتحاد و ائتلاف راهبردی دوجانبه و چندجانبه موجب می شود منافع ملی کشورها تامین شود.

وی در این زمینه، ادامه داد: به عنوان مثال شکل گیری اتحادیه اروپا پس از جنگ جهانی دوم و پیمان نظامی ناتو، پیمان نفتا و پیمان آ.سه.آن نمونه بارز این تفکر بمشار می روند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: همچنین پیمان شانگ های و پیمان استراتژیک آمریکا و افغانستان از دیگر مصداق های برقراری روابط دوجانبه طولانی مدت محسوب می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: عراق، روسیه، چین، پاکستان و هند از جمله کشورهایی هستند که جمهوری اسلامی ایران می تواند با آنها روابط راهبردی برقرار کند و این مهم دستاوری جز  شکوفایی توانمندی ها و ظرفیت ها در پی نخواهد داشت./

پایان پیام       

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet