خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1399/05/15 16:46:00
سرویس سیاسی
مرادی مطرح کرد

سازمان های حقوق بشری مستقل از کشورهای مستکبر بحران یمن را حل کنند

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: سازمان های حقوق بشری در شرایط کنونی و بحران کرونا باید مستقل عمل کرده و زمینه آتش بس در یمن را فراهم کنند.
سازمان های حقوق بشری مستقل از کشورهای مستکبر بحران یمن را حل کنند نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: سازمان های حقوق بشری در شرایط کنونی و بحران کرونا باید مستقل عمل کرده و زمینه آتش بس در یمن را فراهم کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201905105048868817.jpg سازمان,های,حقوق,بشری,مستقل,از,کشورهای,مستکبر,بحران,یمن,را,حل,کنند Icana

 احمد مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به راهپیمایی مردم برخی از کشورهای اروپایی علیه تجاوزات در یمن، گفت: متاسفانه متجاوزان به یمن طی چند سال گذشته از همه شیوه ها برای سرکوب مردم بی دفاع بهره برده اند.

وی با اشاره به فاجعه انسانی در یمن افزود: رسانه های دنیا تلاش کردند با جهت دهی به تجاوز نیروهای نظامی بیگانه در یمن،این اقدام را در راستای نجات مردم یمن نشان دهند،اما امروزه مشهود است که سازمان های بین المللی از بروز فاجعه انسانی در این کشور ابزار تاسف و نگرانی می کنند.

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر همسویی برخی کشورهای منطقه با آمریکایی ها و ائتلاف سعودی ،افزود: البته پس از پایان بحران یمن، رو سیاهی عدم حمایت از یمنی ها برای برخی کشورهای عربی خواهد ماند.

مرادی با اشاره به سکوت مجامع مدعی حقوق بشر در موضوع بحران یمن، ادامه داد: به نظر می رسد سازمان ملل هم در جهت حل و فصل مسئله و به دور از محاسبات کشورهای مستکبر و مهم تر از همه آمریکا و انگلیس عمل نمی کند.

بیشتر بخوانید:

 

این نماینده مردم در مجلس دهم و یازدهم ادامه داد: مردم دنیا دریافته اند که یمنی ها کاملاً در محاصره زمینی، دریایی و هوایی هستند و از نظر غذایی و دارویی در فقر مطلق قرار دارند،اما مقاومت می‌کنند.

وی با بیان اینکه هزاران میلیارد دلار نفتی در تجاوز به یمن هزینه شده است، تاکید کرد: اقدام عربستان در خرید سلاح های موشکی از آمریکا و انگلیس در راستای تثبیت موقعیت داخلی و منطقه ای  حاکمیت این کشورها است.

مرادی با تاکید بر اینکه تجاوز به یمن با دستور و سلاح آمریکا و انگلیس انجام می‌گیرد، ادامه داد: موقعیت متزلزل آمریکایی ها در منطقه خاورمیانه باعث شده آنها دست به اقداماتی همچون فروش سلاح و تجهیز متحدان خود زده تا بتوانند همچنان حضور خود را در منطقه حفظ کنند.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی،حاجی‌آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان های حقوق بشری در شرایط کنونی و بحران بیماری کرونا باید بطور مستقل تلاش کنند،زمینه آتش بس در یمن را فراهم کنند، تصریح کرد: امیدواریم سکوت معنادار جوامع مدافع حقوق بشر نسبت به جنایات رخ داده در یمن شکسته شود.

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به بیداری مردم دنیا در موضوع فروش سلاح از سوی کشورهای غربی به عربستان سعودی،تصریح کرد:اقدامات آمریکا در فروش سلاح به کشورهای منطقه اثرات چندانی در روحیه و اراده مردم، مبارزان و کشورهایی که روز به روز به جبهه مقاومت و خط مبارزه با آمریکا افزوده می شوند ،ندارد.

به گزارش  خبرگزاری خانه ملت؛مردم انگلیس با راهپیمایی در شهر بیرمنگهام ضمن محکومیت ادامه تجاوزگری‌های عربستان و امارات،در حمایت از مردم یمن و کودکان یمنی شعار دادند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet