ایام محرم 1398
1399/05/14 11:45:36
سرویس سیاسی
پزشکیان با اشاره به تاثیر احتمالی کرونا بر انتخابات:

احتمال تداوم شیوع کرونا تا خرداد 1400 / دولت نواقص الکترونیکی شدن انتخابات را رفع کند

نماینده مردم تبریز در مجلس با با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و مرحله دوم مجلس در برخی از حوزه‌های انتخابیه، گفت: با توجه به احتمال تداوم شیوع کرونا، دولت باید تا خرداد سال ۱۴۰۰ نواقص الکترونیکی شدن انتخابات را رفع و زیرساخت‌ها را فراهم کند.
احتمال تداوم شیوع کرونا تا خرداد 1400 / دولت نواقص الکترونیکی شدن انتخابات را رفع کند نماینده مردم تبریز در مجلس با با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و مرحله دوم مجلس در برخی از حوزه‌های انتخابیه، گفت: با توجه به احتمال تداوم شیوع کرونا، دولت باید تا خرداد سال 1400 نواقص الکترونیکی شدن انتخابات را رفع و زیرساخت‌ها را فراهم کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201906102620797601.jpg احتمال,تداوم,شیوع,کرونا,تا,خرداد,1400,/,دولت,نواقص,الکترونیکی,شدن,انتخابات,را,رفع,کند Icana

مسعود پزشکیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به اینکه دولت و شورای نگهبان باید وضعیت زیرساخت‌های برگزاری انتخابات الکترونیکی را بررسی کنند، گفت: در صورت تعبیه زیرساخت‌ها و اجرای کامل سیستم انتخابات بر اساس قانون، انتخابات با سرعت، اطمینان و بدون حاشیه برگزار می‌شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخابات مرحله دوم مجلس در برخی حوزه‌های انتخابیه و ریاست جمهوری، افزود: در صورت برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی، نگرانی از بابت تداوم شیوع کرونا و تحت تاثیر قرار دادن انتخابات نیز از بین می‌رود.

وی با بیان اینکه افراد با کد ملی و شناسایی می‌توانند در تمامی مناطق کشور نظر خود را ثبت کنند، یادآور شد: دولت در فرصت باقی مانده تا انتخابات ریاست جمهوری باید دولت خلاءها را رفع و نواقص موجود را اصلاح کند.

پزشکیان معتقد است: کرونا ضمن اینکه تهدیدی محسوب می‌شود، فرصتی برای سیستم‌های اداری و دولتی و حتی قانونگذاری است تا امکانات توسعه دولت الکترونیک را فراهم کنند. بنابراین مجلس باید روش اجرای نشست‌های خود را به صورت مجازری و الکترونیکی به کار بگیرد تا دولت در ادامه به موضوع انتخابات الکترونیکی بپردازد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس قوانین لازم را در این زمینه تصویب کرده است اما در صورت عدم توجه به این موضوع در فرصت پیش رو، تکالیف جدید برای دولت ایجاد می‌کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet