خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1399/05/16 09:00:00
سرویس سیاسی
محمودوند:

توسعه روابط دیپلماسی بین کشورها یکی از وظایف انکارناپذیر هر پارلمان است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تعریف ساختار و چارچوب روابط بین‌الملل بین مجالس کشورهای مختلف، گفت: توسعه روابط دیپلماسی بین کشورها و پیگیری موضوعات کلان تخصصی از این طریق یکی از وظایف انکارناپذیر هر پارلمان است.
توسعه روابط دیپلماسی بین کشورها یکی از وظایف انکارناپذیر هر پارلمان است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تعریف ساختار و چارچوب روابط بین‌الملل بین مجالس کشورهای مختلف، گفت: توسعه روابط دیپلماسی بین کشورها و پیگیری موضوعات کلان تخصصی از این طریق یکی از وظایف انکارناپذیر هر پارلمان است. https://cdn.icana.ir/d/019/202005101810828124.jpg توسعه,روابط,دیپلماسی,بین,کشورها,یکی,از,وظایف,انکارناپذیر,هر,پارلمان,است Icana

مرتضی محمودوند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح ضرورت‌های تقویت و توسعه دیپلماسی پارلمانی، گفت: دیپلماسی در حوزه روابط بین الملل چارچوب و ساختاری دارد و در همه پارلمان‌های کشورهای جهان این ساختار تعریف شده است لذا روابط و اولویت‌ها بر پایه این اصول و معیارها مشخص می‌شود.

نماینده مردم خرم آباد و چگینی در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به کار تخصصی هر کمیسیون مجلس شورای اسلامی، می‌توان موضوعات کلان را از طریق همکاری با سایر پارلمان‌ها پیگیری و رصد کرد، این امر در سطح دیپلماسی و توسعه روابط یکی از وظایف انکار ناپذیر هر پارلمان است.

وی با اشاره به ضرورت تعیین اولویت‌ها در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، نظامی، امنیتی و سیاسی، اظهار کرد: مجلس فی نفس باید به این سطح از روابط ورود کند. با مطالعه تاریخ دیپلماسی پارلمانی، موارد و مشکلات داخلی و خارجی فراوانی را مشاهده می‌کنیم که به واسطه روابط دیپلماتیک پارلمان‌ها رفع شده است.

محمودوند با اشاره به تحریم‌های گسترده در تمامی ابعاد علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: ما فقط تحت تاثیر تحریم‌های اقتصادی نیستیم، در واقع دشمن جمهوری اسلامی سعی می‌کند در تمامی ابعاد ایران را محدود کند و این محدودیت در طولانی مدت عواقبی جبران ناپذیری دارد لذا روابط بین پارلمان‌ها برای مقابله قانونی با این موانع الزامی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجالس از طریق روابط دیپلماتیک در کنار دیپلماسی رسمی و عمومی می‌توانند کمک شایانی به وزارت خارجه کنند و روابط بین دولت‌ها را تسهیل کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet