ایام محرم 1398
1399/05/14 19:15:00
سرویس اقتصادی
شریعتی:

سوال نمایندگان از وزیر نیرو به زمان دیگری موکول شد/ادامه بررسی اولویت‌ها

سخنگوى کمیسیون انرژى مجلس از لغو جلسه کمیسیون متبوعش با وزیر نیرو و بررسی اولویت‌های کمیته‌های تخصصی کمیسیون انرژی خبر داد.
سوال نمایندگان از وزیر نیرو به زمان دیگری موکول شد/ادامه بررسی اولویت‌ها سخنگوى کمیسیون انرژى مجلس از لغو جلسه کمیسیون متبوعش با وزیر نیرو و بررسی اولویت‌های کمیته‌های تخصصی کمیسیون انرژی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905104168111781.jpg سوال,نمایندگان,از,وزیر,نیرو,به,زمان,دیگری,موکول,شد/ادامه,بررسی,اولویت‌ها Icana

مالک شریعتى نیاسر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه امروز عصر (سه شنبه 14 مرداد ماه) کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گفت: جلسه با وزیر نیرو به دلیل انصراف  یکی از نمایندگان از سوال و به تعویق انداختن سوال دیگر لغو شد اما در ادامه کمیسیون اولویت‌های کمیته‌های پنجگاه کمیسیون انرژی مورد بررسی قرار داد تا اولویت های کمیسیون جهت ارائه به هیات رئیسه  تکمیل و جامع شود.

بنابراین این گزارش کمیته های 5 گانه کمیسیون انرژی عبارتند از: کمیته نفت و فرآوردهای نفتی، کمیته حقوقی و بین المللی، کمیته هسته‌ای و انرژی های نو، کمیته نیرو، کمیته گاز و پتروشیمی.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی پیش از این در گفت‌وگو با خانه ملت اولویت‌های 5گانه  کمیسیون انرژی اشاره کرد و گفت: "پیگیری مسیر اشتغال در کشور با تاکید بر کاهش خام فروشی و حذف تدریجی آن"، به عنوان اولویت نخست و "تاکید بر خودکفایی صنایع مرتبط با حوزه مسئولیت کمیسیون انرژی در تمام زمینه‌ها و تبدیل صنایع و حمایت از دانشگاه‌های و پژوهشکده‌های مرتبط با آن‌ها، به مرکز تولید دانش و مجوز(لایسنس) دهنده" به عنوان اولویت دوم این کمیسیون معرفی شدند. 

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: "حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و شتاب‌دهنده حوزه انرژی"، "اصلاح ساختار حوزه انرژی در جهت ایجاد انسجام مدیریت و حاکمیت راهبردی علمی" و "توجه ویژه به منابع انسانی حوزه انرژی و توسعه آموزش تحقیقات و عادلانه‌سازی نظام حقوق و دستمزد" به عنوان دیگر اولویت‌های کمیسیون انرژی مشخص شدند.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet