ایام محرم 1398
1399/05/17 17:17:00
سرویس اجتماعی
ابراهیمی:

تمامی جانباختگان کادر بهداشت و درمان در اثر کرونا "شهید خدمت"محسوب شوند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تمامی جانباختگان کادر بهداشت و درمانی در اثر کرونا باید به عنوان "شهید خدمت"محسوب شوند.
تمامی جانباختگان کادر بهداشت و درمان در اثر کرونا "شهید خدمت"محسوب شوند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تمامی جانباختگان کادر بهداشت و درمانی در اثر کرونا باید به عنوان "شهید خدمت"محسوب شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005105418770493.jpg تمامی,جانباختگان,کادر,بهداشت,و,درمان,در,اثر,کرونا,"شهید,خدمت"محسوب,شوند Icana

یحیی ابراهیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با تصمیم ستاد ملی کرونا برای افرادی که شهید خدمت نام می‌گیرند، گفت: نیروهای مسلح طی‌نامه‌ای به مقام معظم رهبری درخواست کردند، تمام نیروهای نظامی و انتظامی که در حین خدمت در اثر ابتلا به بیماری کرونا فوت می‌کنند، "شهید خدمت"  محسوب شوند. اما متاسفانه در ستاد ملی کرونا تنها پرستاران، پزشکان و بهیاران فوت شده در اثر ابتلا به این بیماری را شهید خدمت نامیده است. این موضوع ظلمی آشکار نسبت به افرادی مانند نیروهای خدماتی، رادیولوژیست‌ها، نیروهای علوم آزمایشگاهی و نگهبانانی است که در جبهه مقاله با کرونا حضور داشته اما نام از آنها برده نشده است.

نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس یازدهم ادامه داد: معتقدم قانون و بخشنامه ستاد ملی کرونا باید به شکلی اصلاح شود که کلیه پرسنل بهداشت و درمانی اعم از  بهورزان، پرستاران، پزشکان، راننده‌های آمبولانس، پرسنل اورژانس، نگهبانان و تمامی افرادی که در جریان مبارزه با کرونا قرار داشته و در اثر ابتلا به بیماری کویید-19 جانشان را از دست می‌دهند، باید شهید خدمت محسوب شوند. 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، خاطرنشان کرد: انتظار داریم دولت و ستاد ملی کرونا این بخشنامه را اصلاح کنند، در صورت بی‌توجهی دولت، ما به عنوان نمایندگان مردم این موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری خواهیم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet