خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1399/05/15 13:29:39
سرویس سیاسی
محمودی با اشاره به نشست کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس:

اصلاح آیین نامه در زمینه انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان مسکوت ماند

سخنگوی کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس جلسه این کمیسیون را تشریح کرد و از مسکوت ماندن تغییر در انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان خبر داد.
اصلاح آیین نامه در زمینه انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان مسکوت ماند سخنگوی کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس جلسه این کمیسیون را تشریح کرد و از مسکوت ماندن تغییر در انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106498128925.jpg اصلاح,آیین,نامه,در,زمینه,انتخاب,حقوقدانان,شورای,نگهبان,مسکوت,ماند Icana

سمیه محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست امروز صبح کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس، گفت: دستور کار امروز کمیسیون بررسی طرح اعاده شده از سوی شورای نگهبان در خصوص اصلاح آیین نامه داخلی مجلس مرتبط با انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان بود.

وی ادامه داد: طرح مذکور از جمله مصوبات مجلس دهم شورای اسلامی بود که شورای نگهبان ایراداتی به آن گرفته و به کمیسیون آیین نامه داخلی ارجاع داده بود، با موافقت اعضای کمیسیون اصلاح این بخش از آیین نامه داخلی مجلس مسکوت ماند.

این نماینده مجلس عنوان کرد: همچنین مقرر شد کمیته ای برای احصا اولویت های کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس تشکیل شود تا موضوعاتی که باید در دستور کار کمیسیون قرار گیرد تعیین شود.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب کلیات طرح شفافیت آراء نمایندگان مجلس گفت: با استناد به ماده 142 آیین نامه داخلی مجلس بررسی جزییات طرح مذکور به کارگروه کارشناسی مرکز پژوهش ها ارجاع شد تا بعد از چکش کاری دراین مرکز، تصویب جزییات طرح شفافیت آراء نمایندگان در دستورکار کمیسیون آیین نامه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، طرح اصلاح انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان به این نحو بود که کاندیداهای معرفی شده از سوی قوه قضاییه در زمان رای گیری در صحن علنی، انصراف ندهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet