ایام محرم 1398
1399/05/19 20:53:00
سرویس استان ها
دنیامالی:

تالاب انزلی با همکاری مردم احیا می‌شود / وضعیت محیط زیست قابل دفاع نیست

نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه یکی از تهدیدات جدی استان گیلان  وضعیت مدیریت پسماند است، گفت:در بحث محیط زیست ما بحث قابل دفاع نداریم و این در   حالی است که می‌بایست با حضور  مردم، تالاب انزلی  را احیا کنیم.
تالاب انزلی با همکاری مردم احیا می‌شود / وضعیت محیط زیست قابل دفاع نیست نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه یکی از تهدیدات جدی استان گیلان  وضعیت مدیریت پسماند است، گفت:در بحث محیط زیست ما بحث قابل دفاع نداریم و این در   حالی است که می‌بایست با حضور  مردم، تالاب انزلی  را احیا کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/202006108805187659.jpg تالاب,انزلی,با,همکاری,مردم,احیا,می‌شود,/,وضعیت,محیط,زیست,قابل,دفاع,نیست Icana

به گزارش  خبرگزاری  خانه ملت ، احمد دنیا مالی درکارگروه کشاورزی و محیط زیست بندر انزلی، افزود:کارگروه کشاورزی برای ما مهم است زیرا زمانی که کشاورزان ما بتوانند تولید بیشتری انجام دهند، اقتصاد خانوارها بهترمی‌شود و در نتیجه اقتصاد روستاهای ما  نیز بهتر شود و در نتیجه  گردش نقدینگی در شهر  انزلی وضعیت مطلوب تری خواهد داشت.

 نماینده  مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امیدوارم در این کارگروه ایده‌های خوبی شکل بگیرد و ما می توانیم با توان بخش خصوصی ایده‌ها را اجرایی کنیم و این در حالی است که ما در بحث محیط زیست شرایط قابل دفاعی نداریم مشخصه آن تالاب انزلی است.

 وی ادامه داد:  الزام آور است که اقدامات اساسی  برای  احیای تالاب مدنظر قرار بگیرد  زیرا  حوزه آبریزها از بالا دست دچار مشکل هستند و بحث رسوب تالاب و گونه های مهاجری که در تالاب انزلی به تناوب رشد می کند، نیز می‌بایست  در دستور   کار قرار بگیرد.

  دنیا مالی افزود: ما باید ورودی‌های تالاب را احیا کنیم و موانع را از جلوی ورود خروج آب به تالاب و دریا برداریم  واز همین روهمچنان ما به دنبال امورات شهر خودمان هستیم بنابراین  می بایست به دنبال فاضلاب شهرهای صومعه سرا و رشت هم باشیم چون همه این فاضلاب ها به تالاب می ریزند.

 نماینده  مردم  انزلی  در مجلس تصریح کرد: یکی از معضلات اساسی بندر انزلی سنبل آبی است که به شدت در حال رشد است وبنده  به شخصه دنبال این  مسئله  هستم که با طرح نجات ملی تالاب را راه اندازی کنیم اما الزامی است که  از  طرح نجات ملی تعریف درست ملی داشته باشیم تا بتوانیم زندگی و اکوسیستم را به تالاب برگردانیم و این در حالی که  نباید جلوی تلاش های مردمی را در تالاب بگیریم و حضور آب بندان دارها در چارچوب قانون به نفع تالاب است.

نماینده مردم انزلی در ادامه افزود: یکی از تهدیدات جدی استان مدیریت پسماند است ما در سراوان شرایط خوبی نداریم و همچنین در خمیران وضعیت خوب نیست و این در  حالی که ما یه شهر توریستی هستیم  بنابراین سزاوار  نیست که  در اطراف رودخانه و مکان های  گردشگری شهر ما پر از زباله باشد.

 وی ادامه داد: ما باید  با  کمک شهرداری و شورای شهر تفکیک زباله از مبدا را راه‌اندازی کنیم و این در  حالی که  در شهر ما روزی ۱۲۰ تن زباله تولید می شود بنابراین  الزامی  است که برای ارتقای این موضوعات  وقت  مناسبی بگذاریم.

 عضوکمیسیون عمران  مجلس با بیان اینکه یکی از تهدیدات جدی استان گیلان  وضعیت  مدیریت پسماند است  یادآورشد: در بحث محیط زیست ما بحث قابل دفاع نداریم و این در  حالی است که می  بایست  با حضور  مردم تالاب انزلی  را احیا کنیم.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet