خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1399/05/16 19:05:21
سرویس بین الملل
در دیدار سفیر سوئیس با رئیس کمیسیون امنیت ملی مطرح شد

گسترش مناسبات ایران و سوئیس تامین‌کننده منافع ملی دو کشور است

ذوالنوری در دیدار با سفیر سوئیس به سابقه خوب مناسبات دو کشور اشاره کرد و گفت: توسعه و گسترش مناسبات جمهوری اسلامی ایران و سوئیس در عرصه‌های مختلف، تامین‌کننده منافع ملی دو کشور است.
گسترش مناسبات ایران و سوئیس تامین‌کننده منافع ملی دو کشور است ذوالنوری در دیدار با سفیر سوئیس به سابقه خوب مناسبات دو کشور اشاره کرد و گفت: توسعه و گسترش مناسبات جمهوری اسلامی ایران و سوئیس در عرصه‌های مختلف، تامین‌کننده منافع ملی دو کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/201712101311913922.jpg گسترش,مناسبات,ایران,و,سوئیس,تامین‌کننده,منافع,ملی,دو,کشور,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مارکوس لایتنر سفیر سوئیس در تهران با حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

ذوالنوری در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه خوب مناسبات دو کشور گفت: توسعه و گسترش مناسبات جمهوری اسلامی ایران و سوئیس در عرصه‌های مختلف، تامین‌کننده منافع ملی دو کشور است.

وی همچنین افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از تقویت و تحکیم هرچه بیشتر مناسبات دوستانه فیمابین به‎‌ویژه میان مجالس دو کشور حمایت می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، با انتقاد از زورگویی و یکجانبه‌گرایی آمریکا در جهان، گفت: تخطی آمریکا از قواعد بین‌المللی و معاهدات مختلف ازجمله برجام و اعمال تحریم‌های ظالمانه و غیرانسانی در دوران کرونا علیه سایر کشورها، هر روز بیشتر از قبل، دورویی و غیرقابل اعتماد بودن آمریکا در عرصه جهانی را اثبات می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به همکاری‌های خوب دو کشور در امور بشردوستانه در منطقه، افزود: همکاری‌های ایران و سوئیس، نتایج مثبتی برای مردم منطقه به همراه داشته و در کاهش درگیری‌ها و کمک به آوارگان و جنگ‌زدگان در کشورهای مختلف، مؤثر بوده است.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار تصریح کرد: افزایش ارتباطات میان کمیسیون‌های تخصصی و گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور از اهمیت فراوانی برخوردار است.

مارکوس لایتنر سفیر سوئیس در تهران نیز در این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای مهم و مؤثر در منطقه است.

وی همچنین افزود: گسترش ارتباط میان مجالس دو کشور، نقش مهمی در شناخت ظرفیت‌ها و توسعه همکاری‌ها در زمینه­های مختلف و مورد علاقه دو کشور دارد.

سفیر سوئیس در تهران در ادامه این دیدار گفت: کشور سوئیس همواره با پیروی از سیاست بی‌طرفی در سیاست خارجی خود، سعی کرده به گسترش صلح و دوستی در میان کشورها کمک کند و از اینرو برای حفظ برجام، اقدام به راه‌اندازی خط مالی تجاری و بشر دوستانه کرده است. 

لایتنر در پایان این دیدار خواستار افزایش مناسبات ایران و سوئیس بویژه در امور بشردوستانه، شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet