خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/05/19 17:19:54
سرویس استان ها
نیک بین تاکید کرد:

بهبود اقتصاد زعفران کاران خراسان با بسته بندی استاندارد

نماینده مردم در مجلس گفت: تا زمانی که زعفران با بسته بندی استاندارد وارد بازار نشود، سود واقعی زعفران به سود کشورهای همچون اسپانیا می رود.
بهبود اقتصاد زعفران کاران خراسان با بسته بندی استاندارد نماینده مردم در مجلس گفت: تا زمانی که زعفران با بسته بندی استاندارد وارد بازار نشود، سود واقعی زعفران به سود کشورهای همچون اسپانیا می رود. https://cdn.icana.ir/d/019/202006105117776919.jpg بهبود,اقتصاد,زعفران,کاران,خراسان,با,بسته,بندی,استاندارد Icana

جواد نیک بین در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  تا زمانی که بسته بندی و سوریتنگ زعفران در کشور به طریق اصولی انجام نشود، نمی توان انتظار داشت که سود واقعی تولید زعفران نصیب کشاورزان شود.

وی ادامه داد: محصول  زعفران الزامی است که با یک برند و نشان استاندارد در بازار بین المللی جهانی عرضه شود تا بتوان انتظار داشت طلای سرخ با قیمت مناسب در بازار جهانی به سود تولید کننده بفروش برود.

نیک بین  افزود: زعفران ظرفیت بالقوه ای در تولید فرصت های اشتغال بویژه در استان خراسان رضوی دارد بنابراین الزامی است که دولت خرید تضمینی زعفران را به جریان بیاندازد و همچنین آمایش سرزمینی برای  تولید زعفران نیز در  دستور کار قرار بگیرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه خام  فروشی  زعفران  مانعی برای ایجاد ارزش افزوده در حوزه صادرات برای طلای سرخ است یادآور شد: توسعه اقتصادی زعفران دربازار صادراتی  با صادرات زعفران فرآوری شده امکان پذیر است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet