خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1399/05/19 18:10:56
سرویس استان ها
اسماعیلی تاکید کرد:

صادرات تولیدات کشاورزی به روسیه نیازمند توسعه صنایع فرآوری/ میانه 33 درصد منابع آبی استان آذربایجان شرقی را به خود اختصاص داده است

نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه صادرات تولیدات کشاورزی به روسیه نیازمند توسعه صنایع فرآوری است، گفت: میانه ۳۳ درصد منابع آبی استان آذربایجان شرقی را به خود اختصاص داده است.
صادرات تولیدات کشاورزی به روسیه نیازمند توسعه صنایع فرآوری/ میانه 33 درصد منابع آبی استان آذربایجان شرقی را به خود اختصاص داده است نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه صادرات تولیدات کشاورزی به روسیه نیازمند توسعه صنایع فرآوری است، گفت: میانه 33 درصد منابع آبی استان آذربایجان شرقی را به خود اختصاص داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202007106176713906.jpg صادرات,تولیدات,کشاورزی,به,روسیه,نیازمند,توسعه,صنایع,فرآوری/,میانه,33,درصد,منابع,آبی,استان,آذربایجان,شرقی,را,به,خود,اختصاص,داده,است Icana

مهدی اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت صنعت کشاورزی در میانه،گفت: شرایط اقلیمی ایران به حدی مناسب است که می توان با آمایش تولید به طریق گسترده محصولات کشاورزی  را روانه بازار صادراتی کرد.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران قابلیت تبدیل شدن به قطب کشاورزی جهان را دارد و این درحالی است که استان آذربایجان شرقی یکی از مستعد ترین استان ها در حوزه محصولات کشاورزی است.

وی ادامه داد: در تولید محصولات کشاورزی می بایست به ظرفیت تولید در استان های مختلف نیز توجه ویژه کرد تا بتوان در بهترین شرایط ممکن تولید محصولات کشاورزی را به جریان انداخت.

نماینده مردم  میانه تصریح کرد: شهرستان میانه 33 درصد آب های استان آذربایجان شرقی را به خود اختصاص داده است و این در حالی است که در حدود 40 سد کوچک و بزرگ در میانه قرار دارد و از همین رو این ظرفیت ها نشان میدهد که میانه می تواند در تولید محصولات کشاورزی نقش ویژه ای را ایفا کند.

اسماعیلی افزود: با سرمایه گذاری در تولید محصولات کشاورزی می توان از اتکا به اقتصاد نفتی رهایی یافت زیرا محصولات کشاورزی در میانه ظرفیت بالقوه ای برای قرار گرفتن در ریل صادرات را دارد.

وی ادامه داد: روسیه به عنوان یکی از بزرگترین مصرف کنندگان محصولات کشاورزی در کنار ما قرار دارد و این در حالی است که شهرستان جلفا با داشتن گلخانه های گسترده می تواند محصولات کشاورزی را به روسیه صادر کند و اگر این نوع از صادرات محصولات کشاورزی تقویت شود ما شاهد ارز آوری به کشور خواهیم بود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بابیان اینکه صادرات تولیدات کشاورزی به روسیه نیازمند توسعه صنایع فرآوری است، یادآورشد: میانه 33 درصد منابع آبی استان آذربایجان شرقی را به خود اختصاص داده است. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet