ایام محرم 1398
1399/05/18 17:49:00
سرویس سیاسی

اصلاح بررسی اعتبارنامه نمایندگان روی میز کمیسیون آیین نامه داخلی

اعضای کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس اعضای کاندیدای هیات مدیره خبرگزاری خانه ملت و اصلاح بررسی اعتبارنامه نمایندگان را در دستور کار دارند.
اصلاح بررسی اعتبارنامه نمایندگان روی میز کمیسیون آیین نامه داخلی اعضای کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس اعضای کاندیدای هیات مدیره خبرگزاری خانه ملت و اصلاح بررسی اعتبارنامه نمایندگان را در دستور کار دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106498128925.jpg اصلاح,بررسی,اعتبارنامه,نمایندگان,روی,میز,کمیسیون,آیین,نامه,داخلی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در هفته پیش روی اعضای کمیسیون آیین نامه داخلی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 21 و 22 مرداد ماه جلسه دارند و بر اساس دستورکار اعلامی در روز سه شنبه نظر کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در مورد وظایف و مباحث آن کمیسیون را استماع می کنند.

همچنین طرح اصلاح تبصره یک ماده 28 قانون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در خصوص  مورد بررسی قرار می گیرد. این ماده مربوط به بررسی اعتبارنامه نمایندگان است.

در ماده 28 گفته شده است: اعتبارنامه‌ها به‌همراه ضمائم آن به‌‌موجب جدول حوزه‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی که براساس حروف الفبا از طرف معاونت قوانین مجلس با نظارت هیأت رئیسه سنی تنظیم شده است، به‌ترتیب به شعب پانزده‌گانه جهت رسیدگی ارجاع می‌شود. هیأت رئیسه موظف است فهرست اعتبارنامه‌های ارجاعی را قبل از آغاز رسیدگی، تکثیر کند و در اختیار نمایندگان قرار دهد. چنانچه هر یک از نمایندگان به اعتبارنامه‌ای معترض باشد، ظرف مدت سه‌روز از تاریخ انتشار فهرست مذکور حداکثر تا پایان وقت اداری روز سوم، موظف است اعتراض کتبی خود را امضاء و به ‌انضمام مدارک و اسناد مربوط به شعبه ذی‌ربط تقدیم کند.

در تبصره یک آمده شعبه موظف است عدم رسیدگی شورای نگهبان به موضوع مورد اعتراض یا حادث‌شدن آن بعد از اعلام صحت انتخابات را احراز کند.

همچنین در تبصره2- تاکید شده است. گزارش هر شعبه توسط سخنگو در مجلس قرائت می‌شود و درصورت عدم امکان، به ‌ترتیب رئیس و یا یکی از نواب رئیس یا دبیران وظیفه او را انجام می‌دهد.

اعضا کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس در نشست روز چهارشنبه تعیین 6 نفر از نمایندگان داوطلب عضویت در هیات مدیره خبرگزاری خانه ملت برای انتخاب 3 نفر آنان در صحن علنی را در دستورکار دارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet