خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1399/05/19 12:09:34
سرویس صحن
یزدی خواه در تذکر شفاهی:

دولت قانون جذب دانشجو از طریق سوابق تحصیلی را اجرایی کند/ کنکور سراسری در دو هفته متوالی برگزار شود

نماینده مردم تهران در مجلس با انتقاد از نحوه برگزاری کنکور گفت: دولت قانون جذب دانشجو از طریق سوابق تحصیلی را اجرایی کند.
دولت قانون جذب دانشجو از طریق سوابق تحصیلی را اجرایی کند/ کنکور سراسری در دو هفته متوالی برگزار شود نماینده مردم تهران در مجلس با انتقاد از نحوه برگزاری کنکور گفت: دولت قانون جذب دانشجو از طریق سوابق تحصیلی را اجرایی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006107758104453.jpg دولت,قانون,جذب,دانشجو,از,طریق,سوابق,تحصیلی,را,اجرایی,کند/,کنکور,سراسری,در,دو,هفته,متوالی,برگزار,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سید علی یزدی خواه در نشست علنی امروز (یکشنبه، 19 مردادماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک عید غدیر خم در تذکر شفاهی  خود گفت: از اقدامات کارپردازی مجلس برای تهیه شال سبز برای سادات تشکر می کنم، اما امیدوارم در نوبت های بعدی از نمونه های وطنی و ملی برای تجلیل استفاده کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: سال 92 بحث کنکور و جذب دانشجو براساس سوابق تحصیلی در مجلس تصویب شد، همچنین در سال 93 دستورالعمل اجرایی آن توسط دولت ابلاغ شد، ولی تا الان هیچ اتفاقی در این حوزه رخ نداده است. از طرفی سال 95 در مجلس مجدداً اصلاحیه ای تصویب شد که براساس آن 85 درصد ظرفیت دانشگاه ها از طریق اعمال سوابق تحصیلی تکمیل می شود.

وی خطاب به وزرای بهداشت، علوم، آموزش و پرورش و رئیس سازمان سنجش گفت: چرا از سال 95 تاکنون این موضوع را ساماندهی نکردید؟ در حدود 7 ماه است که با اعصاب و روان خانواده و فرزندانشان بازی می کنید. موضوع کرونا از روز بعد از انتخابات در کشور مطرح شد، اما تا امروز بحث چگونگی حفظ سلامتی فرزندان در آزمون ها وجود دارد.

یزدی خواه ادامه داد: کنکور در تاریخ 29، 30 و 31 مردادماه در سراسر کشور برگزار می شود، پیک شرکت کنندگان در روزهای پنجشنبه و جمعه است. یک میلیون و 400 هزار نفر از جوانان ما در این آزمون ها شرکت کردند، حداقل سطح تقاضای ما این است که کنکور در دو هفته متوالی به منظور تامین مقدمات، عوامل انسانی و ضدعفونی محل برگزاری آزمون، اجرا شود تا پس از آزمون ها با خیل عظیمی از جوانان بیمار مواجه نشویم. از این رو موضوع حذف کنکور و جذب دانشجو براساس سوابق تحصیلی را از وزرای دولت مطالبه کرده و امیدواریم حداقل برای سال آینده اجرایی شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet