ایام محرم 1398
1399/05/19 12:08:28
سرویس صحن
احمدی در نطق میان دستور:

جوانان مناطق نفت خیز دغدغه اشتغال دارند/لزوم پیش بینی طرح‌های مسئولیت اجتماعی

نماینده مردم کنگان، دیر و جم در مجلس گفت: مسئولان پاسخ دهند چه زمانی دغدغه اشتغال جوانان و رفع محرومیت از مناطق پیرامون صنعت نفت در قالب مسئولیت های اجتماعی پایان می پذیرد.
جوانان مناطق نفت خیز دغدغه اشتغال دارند/لزوم پیش بینی طرح‌های مسئولیت اجتماعی نماینده مردم کنگان، دیر و جم در مجلس گفت: مسئولان پاسخ دهند چه زمانی دغدغه اشتغال جوانان و رفع محرومیت از مناطق پیرامون صنعت نفت در قالب مسئولیت های اجتماعی پایان می پذیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202008100942744242.jpg جوانان,مناطق,نفت,خیز,دغدغه,اشتغال,دارند/لزوم,پیش,بینی,طرح‌های,مسئولیت,اجتماعی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، موسی احمدی در نشست علنی امروز (یکشنبه،19مرداد) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: از مردم شریف حوزه انتخابیه کنگان، دیر و جم بدلیل حضور پرشکوه در انتخابات و حسن انتخاب مجدد اینجانب، سپاسگزارم.

نماینده مردم کنگان، دیر و جم در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک عید ولایت و امامت، اظهار کرد: غدیر یعنی همراه و مطیع امام و رهبری بودن که پیشی گرفتن بر وی به معنای در صف مارقین بودن و عقب ماندن نیز به معنای به هلاکت افتادن است.

وی ضمن تبریک روز خبرنگار، ادامه داد: خبرنگاران در صف جنگ نرم قرار دارند و رسالتشان آشکار کردن حق و حقیقت و ایجاد وحدت و همدلی و غرور ملی است لذا این روز را به اهالی رسانه تبریک می گویم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به انفجار بندر بیروت، افزود: مردم شریف لبنان بدانند همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، ما در کنار آنها هستیم و از هیچ خدمتی دریغ نخواهیم کرد.

احمدی با اشاره به آنچه مطالبه مردم از مجلس شورای اسلامی، گفت: طبق فرموده رهبر انقلاب مجلس یازدهم یکی از قوی ترین و انقلابی ترین مجالس دوران انقلاب و مجلس امید و انتظار مردم بشمار می رود.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از این رو باید امید مردم در قالب قانونگذاری صحیح و منطبق با نیازمندی های آنان جهت رفع مشکل و موانع اقتصادی و فرهنگی و نظارت دقیق بر دستگاه های اجرایی محقق شود.

نماینده مردم کنگان، دیر و جم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: رفع دغدغه های آنان در خصوص سختی معیشت از سوی نمایندگان پیگیری می شود. مقام معظم رهبری توصیه فرمودند با نیت خالص خدایی برای مردم کار کنید و مسائل کلیدی را اولویت دهید و تلاش کنید روابط با دولتمردان منطبق با قانون و شرع باشد و در مقابل دشمن وحدت داشته و نقش نظارتی مجلس را بدون حاشیه ایفا کنید از این رو باید به این موارد جامه عمل بپوشانیم.

وی در رابطه با مشکلات حوزه انتخابیه کنگان، دیر و جم، ادامه داد: چندی پیش شاهد افتتاح بزرگترین پتروشیمی اتانول خاورمیانه در شهرستان دیر و پتروشیمی کیمیای پارس در عسلویه بودیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با طرح سوالی از وزیر نفت، افزود: مسئولان پاسخ دهند چه زمانی دغدغه اشتغال جوانان و رفع محرومیت از مناطق پیرامون صنعت در قالب مسئولیت های اجتماعی پایان می پذیرد؟.

احمدی گفت: مدتی است سخنانی در خصوص تخصیص سهمی از عوائد حاصل از عوارض آلایندگی به استان های مجاور مطرح و باعث ناراحتی و نگرانی مردم حوزه انتخابیه کنگان، دیر و جم شده است.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس جمهور، تصریح کرد: درخواست می شود شخصا در این خصوص وارد عمل شوید و از تضییع حقوق مردم شریف این مناطق دفاع کنید. مشعل های آلاینده سر به فلک کشیده مشکلات فراوانی برای مردم ایجاد کرده است.

نماینده مردم کنگان، دیر و جم در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر کشور، اظهار کرد: باید در خصوص کالای ملوانی چاره اندیشی کرده و مردم شهرستان های دیر، کنگان و عسلویه را نجات دهید؛ باید معافیت کالاها به صورت مساوی در سطح استان انجام و از تبعیض و رفتار چندگانه جلوگیری شود.

وی خطاب به وزیر راه و شهرسازی، ادامه داد: وضعیت نامناسب راه های حوزه انتخابیه مردم منطقه را ناراحت کرده و امروزه شاهد پروژه هایی هستیم که سالها معطل مانده اند. همچنین جاده هایی هستند که فرسوده شده و بخش هایی از آن به جاده مرگ معروف شده اند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: همچنین صیادان امروزه با مشکل اسکله، سوخت و هویت بخشی قایق هایشان روبرو هستند و امرار معاش برایشان مشکل آفرین شده لذا باید مشکلاتشان مورد رسیدگی قرار بگیرد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: نباید فراموش شود منطقه دیر قطب کشاورزی بشمار می رود و این در حالیست که مشکلات متعدد این قشر از جامعه باید مورد توجه جدی قرار بگیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet