انتخابات ریاست جمهوری
1399/05/20 18:54:00
سرویس سیاسی
ذاکر:

کشورهای مرتجع منطقه بیشترین وابستگی تسلیحاتی را به آمریکایی‌ها دارند

عضو فراکسیون روحانیت مجلس گفت: دنباله‌روی کشورهای مرتجع منطقه از سیاست‌های آمریکا بازهم در نامه سران شورای همکاری خلیج فارس ظهور یافته است.
کشورهای مرتجع منطقه بیشترین وابستگی تسلیحاتی را به آمریکایی‌ها دارند عضو فراکسیون روحانیت مجلس گفت: دنباله‌روی کشورهای مرتجع منطقه از سیاست‌های آمریکا بازهم در نامه سران شورای همکاری خلیج فارس ظهور یافته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201604108721733223.jpg کشورهای,مرتجع,منطقه,بیشترین,وابستگی,تسلیحاتی,را,به,آمریکایی‌ها,دارند Icana

 سید سلمان ذاکر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بااشاره به درخواست شورای همکاری خلیج فارس برای تحریم تسلیحاتی ایران،گفت: دنباله‌روی کشورهای مرتجع منطقه از سیاست‌های آمریکا بازهم در نامه سران شورای همکاری خلیج فارس بروز و ظهور یافته است.

وی با اشاره به طرح معامله قرن و همراهی برخی کشورهای عربی با این طرح ظالمانه ادامه داد: آمریکایی ها  بر عادی‌سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی اصرار دارند. 

نماینده مردم ارومیه در مجلس افزود: کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس از جمله عربستان در حالی ایران را متهم به ناامنی در منطقه می‌کنند که خود با خریداری تسلیحات و تجهیزات نظامی از کشورهای غربی باعث ایجاد ناامنی در منطقه از جمله یمن هستند.

وی ادامه داد: آمریکایی ها با تجاوز به کشورهایی مانند افغانستان، عراق و کمک به ائتلاف سعودی در تجاوز به یمن زمینه ایجاد آشوب در منطقه را ایجاد کرده اند اما  تلاش می کنند تنش ها را بر گردن ایران بیاندازند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه بیش از پنج‌سال است که مردم یمن با سلاح‌های سعودی ساخت آمریکا ظالمانه در مقابل چشم جهانیان قربانی می شوند،ادامه داد:کشتار مردم و کودکان بی دفاع یمن از مصادیق سیاست های غلط اعضای شورای همکاری خلیج فارس است.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس با بیان اینکه آمریکایی‌ها حدود یک دهه و نیم است که ایران‌هراسی را در منطقه پیگیری می‌کنند،مطرح کرد: آنها به دنبال این هستند که کشورهای مرتجع منطقه که بیشترین وابستگی تسلیحاتی را به آمریکایی‌ها دارند را اجماع کنند.

بیشتر بخوانید:

وی با بیان اینکه آمریکا و همپیمانانش در منطقه بر روی تروریسم اقتصادی آمریکا و تحریم های واشنگتن علیه تهران حساب ویژه ای باز کرده بودند، تاکید کرد: تحریم ها با هدف ایجاد نارضایتی عمومی در داخل ایران اعمال شد اما در نهایت واشنگتن، رژیم صهیونیستی و دیگر همپیمانان آنها دربین کشورهای عربی در دستیابی به اهداف خود در زمینه خارج کردن کنترل اوضاع در داخل ایران ناکام ماندند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد:آمریکا توافق بین المللی برجام را تحت فشار رژیم صهیونستی و عربستان سعودی و دیگر کشورهای مرتجع عربی لغو کرد به این امید که به محض اعمال تحریم ها، ایران نابود شود،اما زمان ثابت کرد که ترامپ با این اقدام آمریکا را در منجلابی بدون راه برون رفت گرفتار کرده است.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی در مجلس با اشاره به یارکشی آمریکایی ها در منطقه علیه ایران، تصریح کرد: آمریکایی ها به دنبال  اجماع علیه جمهوری اسلامی در خاورمیانه هستند تا از این طریق به ایران فشار آورده و همچنین به فروش تسلیحات خود بپردازند.

 به گزارش خانه ملت،؛ شورای همکاری خلیج فارس در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل با متهم کردن جمهوری اسلامی ایران به تروریسم و فرقه‌گرایی،خواستار عدم پایان تحریم تسلیحاتی ایران شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet