خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1399/05/20 15:42:38
سرویس اقتصادی
ظریف در گفت‌وگو با خانه ملت مطرح کرد

«تهاتر و خرید کالا» راه‌هایی برای بازگرداندن پول‌های بلوکه شده ایران / چند کشور مقداری از پول را بازگردانده‌اند

وزیر امور خارجه ضمن بیان اینکه روش‌های مختلفی برای بازگرداندن پول ایران از طریق تهاتر یا خرید از کشورهای مورد نظر وجود دارد، گفت: اکنون چند کشور مقداری از پول ما را بازگردانده‌اند.
«تهاتر و خرید کالا» راه‌هایی برای بازگرداندن پول‌های بلوکه شده ایران / چند کشور مقداری از پول را بازگردانده‌اند وزیر امور خارجه ضمن بیان اینکه روش‌های مختلفی برای بازگرداندن پول ایران از طریق تهاتر یا خرید از کشورهای مورد نظر وجود دارد، گفت: اکنون چند کشور مقداری از پول ما را بازگردانده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/202001109720845263.jpg «تهاتر,و,خرید,کالا»,راه‌هایی,برای,بازگرداندن,پول‌های,بلوکه,شده,ایران,/,چند,کشور,مقداری,از,پول,را,بازگردانده‌اند Icana

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اقدامات این وزارتخانه برای استرداد ارزهای بلوکه شده ایران در بانک‌های کشورهای مختلف گفت: ما برای استرداد پول‌های بلوکه شده کشورمان مذاکره انجام می‌دهیم و در صورت لزوم از طریق شکایت در دادگاه‌ها هم این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه روش‌های مختلفی برای بازگرداندن پول از طریق تهاتر یا خریدهایی از کشورهای مورد نظر وجود دارد، تصریح کرد: انواع روش‌ها طی این چندین سال برای بازگرداندن پول‌های کشورمان از دیگر کشورها پیدا شده و ما هم مطمئنا از آنها استفاده می‌کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا تاکنون نسبت به بازگرداندن بخشی از مطالبات مالی خود از دیگر کشورها موفق بوده‌ایم، اظهار کرد: در برخی موارد بله، اکنون چند کشور مقداری از پول ما را بازگردانده‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet